DEAC

2024.05.04. 20:05

Tovább tart a DEAC mélyrepülése, ezúttal a Soprontól kaptak ki a debreceni kosarasok

Az enervált játéknak nem is lehetett más az eredménye. Nagy kérdés, a DEAC a keddi folytatásban ki tud-e mászni abból a gödörből, amelyet saját magának ásott.

Molnár Szilárd

Nem igazán akart engedelmeskedni a labda a DEAC jáékosainak a Sopron ellen

Forrás: Czinege Melinda

Egy helyenként hullámzó mérkőzésen rögtön elveszítette a pályaelőnyt a DEAC  kosárlabda együttese a bajnokság 7. helyéért vívott párharc első felvonásán. A debreceniek a Sopront fogadták az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban szombat este, és az enervált játékunknak nem is lehetett más az eredménye, mint vereség.

DEAC. kosárlabda, Sopron
Forrás:  Czinege Melinda

Hullámzóan kezdett a DEAC

Rögtön az első három hazai támadás kimaradt, a vendégek pedig egy 5–0-s rohammal indítottak. Drenovac tanári triplája, majd Williamson indítás után szerzett kosarával rögtön visszajött a DEAC. De folytatódtak az ötös szériák, és megint a vendégeknél volt a fór, majd egy dupla és egy Neuwirth-trójkát követően 10–10 állt az eredményjelzőn az 5. percben. Ám ekkor megállt a hullámvasút, és inkább sajnos mélyrepülésbe kezdett a Debrecen, Andjelko Mandics időt is kért a 8. minutumban, mivel a soproniak már 21–10-re vezettek. A mesteri szavak sem igazán segítettek, mert 30–16-os vendégelőnynél ért véget az első negyed.

Azt kell mondanunk, a pályán nem sok minden látszott az egyetemisták fogadkozásából, hogy mennyire szégyellik magukat, és megmutatják, jobbak annál, mint amit például a Honvéd elleni két meccsen produkáltak.

A második etapra aztán megemberelte magát a debreceni alakulat, ami arra elég volt, hogy közelebb lopják magukat a soproniakhoz. Kereste csapatát Mandics, és úgy tűnt meg is találta, mert a 16. percre 27–34-re zárkózott vissza csapata, ám a vendégek időkérésénél mégis a debreceni tréner tűnt az idegesebbnek, elég látványosan magyarázott valamit a pályán az egyik fiatal játékosának. Végül 3 pontot sikerült lefaragni a nagyszünetre a hátrányból, így 41–30-as vendég vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

Csendesen leperegtek az utolsó percek

Fordulás után fokozatosan lopta magát közelebb a DEAC, a 25. percre már csak 6 pont (42–48) volt a hátrány. Ám nem sokáig tartott a debreceni vigasság, Williamsonnak ziccere volt a négy vagy három pontos különbséghez, de kimaradt a lehetőség, a Sopron pedig pillanatok alatt megduplázta a különbséget, érkezett is a hazai időkérés. Sorjáztak atechnikai hibák, például Mócsán Bálint olyan magas passzt adott Williamsonnak, hogy még a hórihorgas amerikainak sem volt esélye megszerezni a passzt.
Ennek nem is lehetett más a vége, hogy 16 pontos (53–69) dunántúli előnynél kezdődött az utolsó 10 perc. Egy 7–0-s szériával nyitott a Debrecen, de eddig tartott a feltámadás, újra a vendégek ragadták magukhoz a mérkőzés irányítását. Az utolsó percek csendesen leperegtek, végül  80–68-ra nyert a Sopron, és kényelmes helyzetből várhatja  a DEAC–Sopron párharc második, keddi mérkőzését, amelyet majd a hűség városába vívnak a felek.

Férfi NB I., rájátszás a 7. helyért, 1. mérkőzés:
DEAC-Sopron KC 68–80 (16–30, 14–11, 23–28, 15–11)
Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 450 néző. Vezették: Földházi, Mészáros B., Fodor A.
DEAC: Edwin 11/3, Neuwirth 3/3, Drenovac 11/3, Williamson 14, Buljevic. Csere: Mócsán 14/6, Czermann 6, Hőgye 5/3, T. Tadics 4, Garamvölgyi, Várszegi, Hegedüs B.
Vezetőedző: Andjelko Mandics
Sopron: NIchols 17/6, Meszlényi, Griffin 9/3, Gill 12, Molnár M. 8. Csere: Sidibe 11/3, Fazekas Cs. 10/3, Csendes 7/6, Sitku M. 6/3, Polster, Schöll. Vezetődző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–7. 8. p.: 10–21. 12. p.: 16–30. 18. p.: 27–38. 22. p.: 35–43. 25. p.: 42–48. 28. p.: 49–62. 30. p.: 53–69. 33. p.: 60–69. 37. p.: 64–79.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára.