2018.02.13. 18:54
Görögként a Fazekasban
Debrecen - Tógába öltözve és digitális eszközöket is használva könnyebb megjegyezni a mitológiát.
Debrecen - Tógába öltözve és digitális eszközöket is használva könnyebb megjegyezni a mitológiát.
Digipolisz, avagy „utazás” az ókori Görögországba címmel bemutatóórát tartottak a debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumban kedden. A 9. b osztály tanulói, 34-en újszerű módon – például digitális eszközök használatával –, elsősorban azt mutatták be, hogyan dolgozták fel a görög mitológiát. A diákok és tanáruk, Fegyverneki Gergő ennek kapcsán fehér tógába bújt, görög istennek öltözött be.
A tanulócsoportok Görögország történelmének, kultúrájának, földrajzának és gasztronómiájának főbb jellemzőit is ismertették társaikkal, méghozzá úgy, mintha egy utazási iroda arra kérte volna fel őket, készítsenek kulturális-turisztikai magazint az országról az ott nyaralni vágyóknak.
Fotó: Matey István
A több tantárgyra kiterjedő műsorban voltak olyan tanulók, akik „antik-bulvárblogot” adtak elő, énekeltek, görög táncot jártak, rajzaikat és kisfilmjeiket mutatták be, sőt a vendégeknek saját készítésű görögsalátát is kínáltak.
A bemutató után az érdeklődő pedagógusoknak úgynevezett módszertani workshopot tartottak a digitális eszközök oktatási, valamint a modern pedagógiai módszerek használatáról.
A Fazekas Mihály Gimnáziumban igyekszünk újszerű módszerekkel kísérletezni. Így szeretnénk a diákokhoz közel hozni a tőlük időben és nyelvben távol álló műveket"
– jelentette ki Fegyverneki Gergő magyartanár a helyszínen lapunknak. Elmondta: a digitális eszközök használatával igyekeznek korszerűen tanítani, kreatív módszerekkel tudást építeni. Az is cél, hogy a gyerekekben kifejlődjenek azok a készségek, amelyekre az egyetemen, a munkaerőpiacon szükségük lesz.
A tapasztalatok szerint az élményalapú tanulás jóval eredményesebb, mint a magolás – tette hozzá Fegyverneki Gergő.
HBN-OCs
[related-post post_id="3741468"]