A focizni nem akaró Belgium mehet haza

2024.07.01. 17:30

A franciák újra egy öngólnak köszönhetik a sikerüket

Egy kevés izgalmat tartogató mérkőzést követően Franciaország beverekedte magát a legjobb nyolcba a labdarúgó Európa-bajnokságon, míg a csak védekező Belgium csomagolhat.

Kvanduk Bence

Kolo Muani (12) lövését Vertonghen térdelte a kapuba

Fotó: FRANCK FIFE / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
Nyolcaddöntő
FRANCIAORSZÁG–BELGIUM 1–0 (0–0)
Düsseldorf, Merkur Spiel-Arena, 46 810 néző. Vezette: Glenn Nyberg (svéd)
FRANCIAORSZÁG: Maignan – Kounde, Upamecano, Saliba, T. Hernandez – Kanté, Tchouameni, Rabiot – Griezmann – Thuram (Kolo Muani, 62.), Mbappé. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.
BELGIUM: Casteels – Castagne (De Ketelaere, 89.), Faes, Vertonghen, Theate – De Bruyne, Onana, Carrasco (Lukebakio, 89.) – Openda (Mangala, 63.), Lukaku, Doku. Szövetségi kapitány: Domenico Tedesco.
Gólszerző: Vertonghen (85. – öngól)

ÖSSZEFOGLALÓ

Senki nem csodálkozna azon, ha a francia-belga összecsapásról is előkerülnének olyan fotók, hogy a szurkolók elaludtak a nézőtéren, mint az angolok utolsó csoportmeccsén a labdarúgó Európa-bajnokságon.

A találkozó nem sok izgalmat hozott. Belgium csak arra koncentrált, hogy ne kerüljön hátrányba, s olykor-olykor el tudott rohanni egy kontrával, azonban ezek nem tartogattak sok veszélyt.

Így a franciáknál rengeteget lehetett a labda, de azzal nem tudtak igazán mit kezdeni. Ziccerig nem jutottak el a jól záró belga védelemmel szemben, Tchouameni, Griezmann és Mbappé távoli kísérletei pedig mind fölé szálltak. Casteelsnek egy komolyabbat kellett védenie egy megpattanó kísérletnél.

Rettentő sokáig csorgott ebben a mederben a találkozó, aztán a 85. percben végre betalált az egyik együttes. Lukaku vesztett labdát, amiből Franciaország egy hosszú támadást vezetett. A végén Kolo Muani kapott remek passzt, aki 13 méterről, kissé jobbról lőtt. A labda a blokkolni igyekvő Vertonghen térdét találta el, s onnan átpattant Casteelsen a labda. Ez az öngól elégnek bizonyult ezen a találkozón, így az első fordulóhoz hasonlóan a franciák most is így érték el sikerüket, míg Belgium búcsúzott.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy egymással az eddig kissé alulteljesítő Franciaország és Belgium.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak!

90+3. perc: Sárga lap! Mangala kapta lerántásért.

89. perc: Kettőt cseréltek a belgák! Castagne és Carrasco ment le, Lukebakio és De Ketelaere jött be.

85. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Franciaország! Kolo Muani talált be! Jobbról, 13 méterről lőtte rá a labdát, Vertonghen térdéről pattant a hálóba. A találatot öngólnak írták be hivatalosan. 1–0

83. perc: A meccs legnagyobb helyzetét puskázta el Belgium. De Bruyne kapott parádés labdát, és 15 méterről lőtt is, de Maignan védeni tudta a kapu jobb oldala felé tartó lapos kísérletet.

78. perc: Mbappé kapott nagyszerű labdát a tizenhatos vonalán kissé jobbra, de a rövid sarok fölé lőtt.

76. perc: Sárga lap! Vertonghen lépett oda keményen.

74. perc: Saliba verte át Dokut a tizenhatos jobb oldalánál, de balos kísérlete elkerülte a belga kaput.

71. perc: Lukaku csípett el egy labdát, s lőtt is a kapu közepe felé, de Maignan védeni tudott.

69. perc: Tchouameni próbálkozott újra 22 méterről, de csúnyán fölé lőtt.

65. perc: Griezmann maradt szabadon, 20 méterről lőtt, de nagyon pontatlanul.

63. perc: Cserél Belgium is! Opendát Mangala váltja.

62. perc: Cseréltek a franciák! Thuramot Kolo Muani váltotta.

61. perc: De Bruye csípte el a labdát, majd fantasztikusan ugratta ki Carrascót, de Hernadez épp idejében visszaért szerelni.

54. perc: Mbappé tört befelé a bal szélről, de a tizenhatos vonaláról fölé lőtt.

49. perc: Tchouameni próbálkozott távolról, Faes próbált blokkolni, ezzel viszont majdnem túljárt Casteels eszén. Végül bravúrral hárított a belga kapus.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! A szünetben nem volt csere.

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Tchouameni elé pattant a labda egy francia támadás végén, de a középpályás fölé vágta.

39. perc: Tchouameni jó 25 méterről próbálkozott, messze elkerülte a kaput a kísérlete.

34. perc: Kounde beadását követően Thurama a tizenegyespont környékéről fejelt mellé.

26. perc: Openda beadása után nem tudtak felszabadítani a franciák, de Carrasco lövése Salibáról kifelé vágódott.

25. perc: Sárga lap! Rabiot lépett oda elkésve.

24. perc: De Bruyne gyenge szabadrúgásánál Maignan nem tudta eldönteni, mit csináljon, de végül lábbal tisztázott. A francia szurkolók most kiheverhetnek egy kisebb szívinfarktust.

23. perc: Sárga lap! Griezmann kapta egy csúnya belépőért.

15. perc: Sárga lap! Tchouameni kapta reklamálásért.

14. perc: Mbappé lőhetett, de 13 méteres lövése fölé ment.

10. perc: Griezmann került helyzetbe, de lövése alig gurult el Casteelsig.

2. perc: Rabiot lőtt 14 méterről, a labda messze elkerülte a kaput.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A labdát a fehér-kékben játszó franciák indították útjára. Belgium bordóban a pályán.

17:44 – Belgák ezrei meneteltek a stadion felé

17:39 – A belga szurkolók már a bemelegítés közben is remek hangulatot csináltak

17:38 – Két helyen variáltak a belgák

Az Ukrajna elleni kezdőhöz képest Tielemans és Trossard kikerült a kezdőből, helyüket Carrasco és Openda veszi át.

17:35 – Két helyen változtattak a franciák

Dembélé és Barcola kikerült a francia csapat támadósorából a lengyelek elleni meccset követően, most Griezmann és Thuram kap lehetőséget.