Helyi gazdaság

2013.02.27. 17:00

BGF: a frissdiplomások átlagosan három és fél hónap alatt helyezkednek el

Budapest, 2013. február 27., szerda (MTI) - Átlagosan három és fél hónap alatt tudtak elhelyezkedni a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) azon frissdiplomásai, akiknek a végzéskor még nem volt főállása - derül ki az intézmény legfrissebb felméréséből.

Budapest, 2013. február 27., szerda (MTI) - Átlagosan három és fél hónap alatt tudtak elhelyezkedni a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) azon frissdiplomásai, akiknek a végzéskor még nem volt főállása - derül ki az intézmény legfrissebb felméréséből.

A felmérést a BGF Diplomás Pályakövetési Rendszere keretében végezte több mint 400, 2011-ben végzett hallgató megkérdezésével.

Az MTI-hez is eljuttatott közlemény szerint a hallgatók 43 százalékának már az abszolutórium megszerzésekor volt főállású munkaviszonya, a végzéskor még főállással nem rendelkező hallgatóknak a több mint egyharmada egy hónapon belül, 58 százaléka pedig 4 hónap alatt talált magának munkát.

A célzott álláskeresés során nagyjából minden ötödik elküldött önéletrajzból lett állásinterjú; a sikeres elhelyezkedéshez átlagosan mintegy 40 jelentkezésre van szükség - derül ki az adatokból. A munkaerő-piaci érvényesüléshez frissdiplomásként a leginkább jó nyelvtudásra, kommunikációs készségre és önálló munkavégzési képességre van szükség a kutatás szerint. A diploma minősítését, a külföldi tapasztalatot vagy az elméleti felkészültséget ezzel szemben a munkáltatók a megkérdezettek szerint kevésbé veszik figyelembe.

A frissdiplomások 44 százaléka a megszokott úton, azaz álláshirdetésre való jelentkezés útján helyezkedik el. Személyes ismeretség révén a megkérdezettek ötöde tudott munkát találni. Jól járhatnak azok, akik korábbi szakmai gyakorlati helyükön jól teljesítenek: ezt bizonyítja, hogy a megkérdezettek 11 százalékát alkalmazták ezeknél a cégeknél - olvasható a közleményben.

A megkérdezettek 83 százaléka jelenleg alkalmazottként dolgozik. Az alkalmazottak többsége - 67 százaléka - beosztott diplomás, míg 10 százalékuk közép-, 8 százalékuk alsóvezető. Felsővezetőként a válaszadók 2 százaléka dolgozik, 14 százalék pedig nem diplomás beosztott pozícióban van.

A felmérésbe bevont öregdiákok a jelenlegi munkájukkal kapcsolatban inkább elégedettnek mutatkoztak. Munkahelyük szakmai, tartalmi és tárgyi körülményeivel voltak a leginkább elégedettek, de a munka személyi körülményeivel kapcsolatban is alapvetően pozitív válaszok születtek. A fizetésre és juttatásokra vonatkozó kérdésekből kiderült, hogy a volt BGF-es hallgatók jelenlegi nettó átlagkeresete 224 ezer forint körül alakult.

- MTI -

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában