2019.07.12. 15:01
Fontosak a határon túli magyar képzések az egyetem számára
A Debreceni Egyetem és az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) együttműködési megállapodást kötött pénteken, a Debreceni Egyetem Rektori Tanácstermében, az oktatás és a tudományos kutatás területén.
Fotó: Molnár Péter
Fotó: Molnár Péter
Csernoch László, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese beszédében kiemelte, hogy a közös együttműködés nagyon fontos mindkét egyetem számára. – A Debreceni Egyetem megalakulása és a reformáció terjedése óta alapvető fontosságúnak tekinti a magyar nyelv és a tágabb értelembe vett környék fejlődését és oktatását, az ottani értelmiség képzését. Az utóbbi években ennek egyértelmű bizonyítéka azok a kétoldalú megállapodások és közös képzések, amelyeket a Debreceni Egyetem és a határon túli egyetemek képzéseivel folytattunk. Kiemelném, hogy ebben a képzési rendszerben a Debreceni Egyetem nemcsak a közvetlen képzések dolgait vállalta magára – hogy segít és részt vesz az oktatásban –, hanem kiveszi a részét a határon túli egyetemek képzésének megvalósításában is, azért, hogy ezek a képzések akkreditálásra kerülhessenek. Mi nem csak azt tekintjük feladatunknak, hogy a határon túl élő magyarok nyelvi képzéseiben közreműködjünk, hanem a Debreceni Egyetem bármilyen képzési területbe be tudjon csatlakozni – mondta a tudományos rektorhelyettes.
Hiánypótló terület volt
– Az elmúlt évtizedekben számtalan együttműködési forma kötődött a Debreceni Egyetem és a Partiumi Keresztény Egyetem között, úgy gondolom, hogy a mostani szintén nagyon fontos, mondhatni már mérföldkő, hiszen a korábbiak részben bölcsésztudományi, művészeti, gazdasági képzésekre vonatkoztak, ez esetben azonban egy olyan hiánypótló terület irányába sikerül elindulni a természettudományos képzések kapcsán, amelyekre korábban nem igazán volt példa – tette hozzá Pálfi József, a Partiumi Keresztény Egyetem rektora.
GYT