2021.05.07. 15:32
Kiemelkedtek a mezőnyből a debreceni atomfizikus hallgatók
Atomenergetikai versenyen vettek részt.
Forrás: unideb.hu
A Debreceni Egyetem csapatai végeztek az első hat helyen a Rosatom Central Europe, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt. közös orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyén. A Hackatom díjátadó ünnepségét pénteken tartották a Debreceni Egyetem Aulájában – írja a hirek.unideb.hu.
– Önök egy elit versenyen, erős nemzetközi mezőnyben értek el kiemelkedő teljesítményt, ezzel bizonyították tudásukat, rátermettségüket – ezekkel a szavakkal köszöntette Szilvássy Zoltán rektor a megmérettetésen helyezést elérő csapatok tagjait. Az egyetemi vezető kiemelte, hogy a verseny során csapatként tudtak problémákat megoldani a hallgatók, ami rendkívül hasznos és előremutató további karrierjük szempontjából.
A rektor kitért rá, hogy az intézmény számos területen együttműködik a világ egyik vezető atomenergetikai vállalatával: a nukleáris energetika mellett az orvosi izotópgyártás, sterilizálás, valamint a mezőgazdaság és természettudomány területein is folytatnak közös munkát.
A Rosatom Central Europe képviseletében Kóti Lóránt köszöntötte a hallgatókat. A szervező felidézte, hogy a rendezvény első napján öt orosz műszaki egyetem – a Moszkvai MEPhI, az MPEI, a Szentpétervári Nagy Péter Műszaki Egyetem, valamint a Tomszki és a Jekatyerinburgi Műszaki Egyetem – tanárai tartottak előadásokat, melyekben kitértek a versenyfeladatok témaköreire. Ezt követően kezdődött a 24 órás feladatmegoldás, amely során a versenyzők egyrészt modellezték az atomerőművi energiafelhasználás előrejelzését, valamint elemezték és ismertették az anyagminőség-ellenőrzési mérési adatokat.
Kóti Lóránd kiemelte, a versenyen kitűnően szerepeltek a Debreceni Egyetem csapatai, professzionális munkát tettek le az asztalra, ami jól mutatja az egyetemen zajló magas szintű oktatást.
Az első helyet a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai, valamint Informatikai Karának hallgatóiból álló StronYtium csapata szerezte meg. A DE Műszaki Karát képviselő Zeus a második, a szintén műszaki karos hallgatókból álló OP csapat pedig a harmadik helyen végzett. A 4., 5. és 6. helyezést is a Természettudományi és Technológiai Kar csapatai hozták el.
A hallgatók értékes nyereményekkel gazdagodtak, és a járványhelyzetet követően ellátogathatnak a verseny szervezésében is résztvevő Paksi Atomerőműbe.