Fegyverneki Gergő díja

2021.07.03. 13:00

Minden pedagógus feladata, hogy a gyerekből kihozza a bennük rejlő lehetőségeket

Fegyverneki Gergő szerint a kreatív oktatás a kulcsa annak, hogy boldogok lehessenek a gyerekek.

Boldog Gyermekekért, Boldog Családokért díjat vett át Fegyverneki Gergő Tibenszky Moni Lisától és Vargacz Alexandrától | Fotó: Fegyverneki Gergő-archív

Boldog Gyermekekért, Boldog Családokért díjjal ismerték el Fegyverneki Gergő debreceni pedagógus és módszertani tréner munkásságát a Felelős Szülők Iskolája 10+1. születésnapi ünnepségén.

Ez alkalomból tizennégy olyan hétköznapi hőst, köztük mentálhigiénés szakembereket, orvosokat, ápolókat, írókat, pedagógusokat, trénereket és mögöttük álló szervezeteket díjaztak, akik kiemelkedőt alkotnak azért, hogy szemléletváltást hozzanak az oktatásba és egészségügybe. Mindannyiuk tevékenységének nyertesei a gyermekek lesznek.

Boldog Gyermekekért, Boldog Családokért díjat vett át Fegyverneki Gergő Tibenszky Moni Lisától és Vargacz Alexandrától | Fotó: Fegyverneki Gergő-archív

– A Felelős Szülők Iskolája olyan társadalmi vállalkozás és egyben igen ritka szakmai-baráti társaság, ahol valóban azon dolgozunk, hogy – összeadva az ismereteinket és elgondolásainkat – segítsük a szülőket, egészségügyi dolgozókat, pedagógusokat abban, hogy nyugodt, harmonikus környezetben nőhessenek fel a gyerekek – mondta a Naplónak Gergő, aki szerint kezdő tanárként soha nem volt kérdés számára, hogy ebben a csapatban a helye. – Amikor kiderült, hogy nemsokára a saját gyerekemért is felelős leszek, még szorosabb lett a kapcsolatunk a Felelős Szülők Iskolájával. Többek között módszertani pedagógusképzéseket, egészségnevelési esteket, digitális szülői értekezleteket, fogyatékossággal kapcsolatos érzékenyítő tréningeket, különféle élménypedagógiai foglalkozásokat, mentálhigiénés beszélgetéseket, a digitális távoktatás idején pedig több száz diákot bevonva izgalmas virtuális múzeumtúrákat szerveztünk különféle szakmai szervezetek együttműködésével – részletezte. Egyre több tananyagot is fejlesztettek, például az internetbiztonságról. Gergő kiemelte, bár ezt a díjat név szerint neki adományozták, sokat köszönhet trénerként dolgozó feleségének, akitől rengeteg támogatást és ötletet kap, illetve most már kisfiának is, akiért még inkább küldetésének tekinti, hogy minden iskola olyan örömszerző hellyé váljon, ahol a gyerekek kreativitására, kíváncsiságára, érzelmi nevelésére és a világ változatos felfedezésére helyezik a hangsúlyt.

Szükségük van rá

– A díjra eddigi munkásságom összefoglaló mérföldkövének tekintek. Úgy gondolom, mások is érzik és látják, hogy nagy szükség van a 21. századi pedagógiában a szemléletváltásra, és értékelik azokat az utakat, amelyeket próbálok kijárni, például a digitális eszközök beemelését, az élményszerűséget, a projektpedagógiát, a meseterápiát vagy szeretetnyelvek alkalmazását a tanításban. Másrészt a bizalom jele is a díj, hiszen éppen apák napja előtt egy nappal vehettem át, az átadó után siettem haza az egyéves kisfiunkhoz. Mire belejöttem a tanításba, tanulnom kell az apaságot, amihez ez a díj jó biztatás – vallja a debreceni pedagógus. Beszélgetésünkkor arról is szó esett, mit lehet tenni azért tanárként, hogy egy gyerek boldog legyen.

„Minden pedagógus feladata, hogy a gyerekből kihozza a bennük rejlő lehetőségeket, érzelmi és szakmai támogatást adjanak kibontakoztatásukhoz.”

Mindig is igyekeztem pozitív légkörű tanulási környezetet kialakítani, melyben helyet kap az élménypedagógia, a projektmódszer, a tananyag életszerű és tanulóközpontú feldolgozása, hogy a diákság szemüvegén keresztül is megvizsgáljuk a világ jelenségeit. Meg kell tanulni pedagógusként hinnünk a gyerekekben, és sokszor az otthoni érzelmi elhanyagolást is igyekezni kell pótolni, mert szüksége van rá minden gyereknek, még ha nem azt mutatja, akkor is – vallja Gergő.

Irodalom, digitális önkifejezés

A debreceni pedagógus oklevelén ez olvasható: „Fegyverneki Gergő pedagógus és digitális oktatási szakértő részére, aki ötletes írásaival, módszereivel tanítja gyermekeinket, a tanárokat és a szülőket is arra, hogy miként ötvözhető a magyar irodalomban mélyen szántó gondolat és a digitális önkifejezés, hogy miként kell jól tájékozódni az internet sztrádáin, úgy, hogy megőrizzük emberségünk, intimitásunk és a magyar nyelv és irodalom alapértékeit, úgy, hogy jobb emberekké válhassunk.”

KD

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában