2021.11.24. 18:24
Harminc újonc kezdte meg az alapkiképzést a Bocskai-dandárnál
A felkészítés rendkívül komplex, bajtársaikra azonban mindig számíthatnak.
Fotó: bocskaidandar.hu
Harminc leendő tiszt, altiszt és legénységi állományú katona kezdte meg alapkiképzését novemberben az MH 5. Bocskai István Lövészdandár debreceni helyőrségében, írja a dandár hivatalos honlapja.
Az alapkiképzésre bevonulók a szerződéskötést és a kötelező szűrővizsgálatokat követően megkapták egyéni felszerelésüket, és megkezdték azt a héthetes egységes kiképzést, amely során elsajátíthatják a katonai alapismereteket.
A katonává válásuk egyik legfontosabb részén, a napi szintű fizikai képességfejlesztésen túl megtanulják többek között az alaki, híradó, katonai tereptan, egészségügyi, harcászati és műszaki alapismereteket.
Makó Szilárd közkatona – aki a Bocskai-dandár 39. lövészzászlóaljánál fog szolgálni – a dandár oldalának elmondta, hogy benne már elég korán megfogalmazódott a katonává válás gondolata. „Mindig is szerettem volna egy olyan elfoglaltságot, amit hivatásszerűen tudok űzni, és úgy hiszem, hogy a Magyar Honvédség erre a legideálisabb közeg.”
Kovács Ferenc Dominik közkatona szintén a 39. lövészzászlóaljnál kezdheti majd meg a katonai pályafutását, akit legfőképpen a nagyapja és a nagybátyja katona mivolta motivált.
„Számomra a fizikai és a mentális megerősödésben mérhető a fejlődés. A kiképzőinktől rengeteg motivációt kapunk, ami segít átlendíteni a pillanatnyi nehézségeken”.
Dr. Lernyei Ágnes 38 éves családanyaként döntött úgy, hogy megpróbálja a katonai hivatást. „Az alapkiképzésre próbatételként tekintek. Szeretném magamnak bebizonyítani, hogy képes vagyok végigcsinálni azt, amit a fiatalabb társaim. Nagyon tetszik az, hogy minden nap szembesülök olyan dolgokkal, feladatokkal, amikben le kell győznöm magam. Ha úgy érzem, hogy már tényleg nem megy, mindig számíthatok a bajtársaimra, akik lelket öntenek belém, és nem hagyják, hogy feladjam.”
Az újoncoknak alapkiképzésük végén elméleti és gyakorlati vizsgák keretében kell számot adniuk a megszerzett tudásukról, hogy tényleges katonai pályafutásukat megkezdhessék a Magyar Honvédség különböző katonai szervezeteinél.