2022.10.07. 20:11
Az élethosszig tartó tanulást támogatják a Debreceni Egyetemen
Nagy érdeklődés övezte pénteken a Szenior Egyetem 2022/2023. tanév őszi félévének első rendezvényét a Debreceni Egyetem Aulájában.
Forrás: Kiss Annamarie
Az egyetem meggyőződése, hogy az oktatás és a kutatás terén felhalmozott immár évszázados tapasztalat akkor hasznosul igazán, ha mindenki számára hozzáférhető. Ennek szellemében indították útjára az úgynevezett harmadik misszió keretében a Szenior Egyetemet. A rendezvény célközönsége elsősorban a nyugdíjas korosztály, akik több tudományterületet átfogó ismeretterjesztő előadások keretében kaphatnak információt – többek között – debreceni aktualitásokról, a világ történéseiről, egészségügyi témákról vagy akár olyan irodalmi, történelmi eseményekhez kötődő évfordulókról, mint az Aranybulla vagy a Petőfi emlékév. A képzési program az őszi és a tavaszi félévben egyaránt hat-hat érdekes előadást foglal magában, amelyekre kéthetente pénteken kerül sor. A két félévet felölelő ingyenes képzés végén a hallgatók tanúsítványt kapnak.
Dr. Pósán László, a Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézetének egyetemi tanára, a Szenior Egyetem szakmai vezetője köszöntőjében úgy fogalmazott, hogy ami jelenleg Debrecenben történik az párját ritkítja. – Azt látom, hogy a történelem szó szerint itt zajlik előttünk, annak mi magunk is a részesei vagyunk – tette hozzá a város gazdasági fejlődéséről szólva.
Folytatódott a Szenior Egyetem
Fotók: Kiss AnnamarieA Szenior Egyetem őszi félévének első előadását „Történelmi léptékű fejlődés Debrecenben. Gazdaság, innováció, amire 30 évvel ezelőtt senki sem mert gondolni” címmel Papp László, Debrecen Megyei Jogú Város polgármestere tartotta.
– Ha a gazdaságfejlesztést nézzük, akkor az elmúlt nyolc év történelmi jelentőségű folyamatnak tekinthető – hangsúlyozta. Előadásában kifejtette, hogy egy város akkor lehet sikeres, ha megfelel bizonyos feltételeknek, például megfelelő infrastruktúrával felszerelt iparterületekkel. Ehhez kapcsolódóan megemlítette, hogy Debrecen gazdaságfejlesztési stratégiájának egyik lényeges eleme volt a magas tudásigényű iparágak felé fordulás. Ennek nyomán a hagyományos iparágakon túl megjelent az elektronikai ipar, majd elindultak az informatikai és járműipari fejlesztések is. Kiemelte továbbá, hogy nagyon fontos előrelépés volt a nemzetközi repülőtér megléte is.
Panyiczki-Berényi Viktória