2024.05.07. 17:15
Megújult és megszépült a debreceni Fazekas – fotókkal
Az energiahatékonyság növelésének céljával újult meg az intézmény. A Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola fejlesztése eredményeként jelentősen csökkenhetnek az intézmény fenntartási költségei.
Energiahatékonyabb lett a Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola épülete
Forrás: Czinege Melinda
Mintegy 260 millió forintból újult meg a Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola. Az intézmény épületén 150 nyílászárót cseréltek ki, körülbelül 1300 négyzetméteren hő- és vízszigetelést kapott a lapostető, továbbá hőszigetelték a pincefödémet és a homlokzatot is. Az iskola épületének tetején napelemrendszert is kialakítottak, az ünnepélyes átadót május 7-én, kedden tartották. Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke köszöntőjében kifejezte: példaértékű munka folyik az intézményben, s példaértékű az oktatás területén való együttműködés Debrecenben. – Az elmúlt időszakban számtalan intézményünk újult meg a városban, ez a debreceni iskola mintegy 260 millió forintból korszerűsödött. Új nyílászárókat kapott, hőszigetelést és napelemes rendszert is – sorolta.
Petőné Horváth Mária, a Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola igazgatója köszöntőjében elmondta, az intézmény idén ugyan a 77. tanévét zárja, azonban hagyományai – jogelődjein keresztül – egészen a 19. századi nyúlnak vissza.
Ezzel a felújítással nemcsak a Debreceni Tankerületi Központ, de a cívisváros is gyarapodott. Hozzájárultunk a belváros szépségéhez
– fogalmazott.
Folyamatosan korszerűsödnek a debreceni intézmények
– Az elmúlt évszázadok alatt Debrecen a külső és belső nehézségek ellenére is józan tudott maradni. A város identitása összefonódott azzal a törekvéssel, hogy megfelelő választ adjon a kihívásokra. Debrecen célja, hogy tudásalapú, erős gazdasággal a régió központjává váljon. A cívisváros történelméből fakadó kötelességünk, hogy felelősséget vállaljunk a helyi oktatás korszerűsítéséért, fejlesztéséért – fogalmazott beszéde elején Papp László, Debrecen polgármestere. Elmondta, a debreceni iskolákban több mint 70 ezer diák tanul, ezért nem véletlen, hogy a Debrecen 2030 városfejlesztési program fontos része az oktatási rendszer fejlesztése.
Megújult a debreceni Fazekas
Fotók: Czinege MelindaAz elmúlt években sorra újultak meg, s épültek iskolák, óvodák és bölcsődék és mindegyik fejlesztés egyik közös vonása az energiahatékonyságra, környezettudatosságra törekvés
– emelte ki a városvezető. Hozzátette, az önkormányzat saját költségvetéséből több mint 7 milliárd forintot fordított a bölcsődék és óvodák felújítására. – Öröm, hogy ez a nagymúltú, 77 éves intézmény szebb, jobb körülmények között fogadhatja a gyerekeket. De egy iskola szíve, lelke túlmutat a technológián. Gratulálok Petőné Horváth Mária igazgatónak, aki elszántan vezeti ezt az iskolát, melynek eredményei az együtt gondolkodó, cselekvő tantestület munkáját dicsérik – fejezte ki Papp László.
Fenntarthatóbbá vált a debreceni Fazekas
Pósán László, a térség országgyűlési képviselője, az országgyűlés Kulturális Bizottságának elnöke beszédében kifejtette, egy intézmény életében nem mindegy, hogy mennyibe kerül annak fenntartása.
Ha e területen a fenntartó takarékos, környezetkímélő és energiahatékony megoldásokat alkalmaz, nagyobb összeget tud fordítani az oktatásra
– mondta. A polgármestert megerősítve hangsúlyozta, a város nevelési és oktatási intézményeinek fejlesztése során kiemelt figyelmet kaptak a zöld technológiák alkalmazása. – Öles léptekkel haladunk abba az irányba, hogy a közintézmények korszerűsítése is minél környezetbarátabb módon, energiahatékony megoldásokkal történjen – hangsúlyozta Pósán László.
Türk László, a Debreceni Tankerületi Központ igazgatója beszédében kifejezte, szerencsés a debreceni Fazekas és a tankerület valamennyi iskolája, hiszen a helyi oktatás fejlődését nemcsak a Klebelsberg Központ, de a város is aktívan támogatja.