13 órája
Az '56-os forradalom leverésének évfordulójára emlékeztek Debrecenben – fotókkal!
Az 1956-os forradalom és szabadságarc áldozataira emlékeztek hétfőn Debrecenben. Számos megemlékezés és koszorúzás során elevenedhetett meg a forradalom hőseinek emléke.
November 4-én, hétfőn ismét az 56-os hősökre figyel az ország. Debrecenben sincs ez másképpen, az önkormányzat a nemzeti gyásznapra számos megemlékezéssel készült, az 1956-os forradalom és szabadságharc leverésének emléknapja tiszteletére fél kilenckor félárbócra engedték Magyarország lobogóját a Kossuth téren, majd Iván Kovács László emléktáblájának koszorúzásával folytatódott a Debreceni Szakképzési Centrum Bethlen Gábor Közgazdasági Szakgimnáziumában.
A Debreceni Városháza közleménye szerint a megemlékezés következő helyszínén, a Debreceni Köztemetőben lévő kopjafánál Puskás István alpolgármester mondott beszédet.
Magyarország lobogójának felvonása és félárbócra engedése a Kossuth téren
Fotók: Molnár Péter– Néhány héttel ezelőtt, október 6-án a 175 évvel ezelőtti szabadságharc és forradalom bukásáról és ezen forradalomnak a mártírjairól emlékeztünk, most pedig 1956 hősei előtt hajtunk fejet – fogalmazott. Mint mondta, Debrecen a szabadság őrvárosa, a szabadság pedig egy olyan közös értéke, egy olyan közös ügye a magyar nemzetnek, amiért időről időre meg kell, hogy küzdjön. – Nem véletlenül vagyunk mi a szabadság őrvárosa, hiszen évszázadok óta őrizzük lelkünkben és tetteinkben a szabadság legfontosabb és legszentebb eszményét, és amikor most itt együtt vagyunk, ezzel bizonyítjuk azt a hőseink emléke előtt is, hogy ezek az eszmények a mai napon is tovább élnek Debrecenben, és közösen valljuk a szabadság közös értékét – hangsúlyozta a városvezető.
Iván Kovács László emléktáblájának koszorúzása
Fotók: Molnár PéterKiemelte, hogy felelősségünk van abban, hogy az 1848-49-es és az 1956-os mártíroknak az emlékezete ne merüljön feledésbe, de ne csak az emlékezetüket, ne csak a gyászt adjuk tovább, hanem azokat az értékeket is, amelyekért a hősök az életüket adták. Megjegyezte, az örökséget átadó munkában fontos szerepet tölt be mind a mai napig a városban azoknak a közössége, akik ezeket az eseményeket megélték személyesen. Mint mondta, a Magyar Politikai Foglyok Országos Szövetsége, vagy a Nagy Imre Társaság képviselői rendhagyó történelemórákkal segítik azt, hogy a fiatalok számára a lehető legközvetlenebb módon adják át a 68 évvel ezelőtti események emlékezetét.
Koszorúzás a Debreceni Köztemetőben lévő '56-os kopjafánál
Fotók: Molnár PéterA megemlékezés a mártír katonák emléktáblájának koszorúzásával ért véget a Kossuth laktanyában.