2024.06.03. 14:08
A tudós professzorra emlékeztek Földesen
Karácsony Sándor életének gigantikus munkáját az egyik legnehezebb, legnemesebb, és legfelelősségteljesebb emberi tevékenységen keresztül akarta elérni: a neveléssel, az oktatással.
Karácsony Sándor életműve tananyag lehetne
A pedagógia állandó mozgásban, változásban lévő rendszer. Fontos az erkölcsi és értékalapú, integrált nevelés. Ezt fölismerte Karácsony Sándor, s ezért felfogása nem szabályokra, törvényekre, dogmákra korlátozódott, hanem az ember-ember, tanár-diák közötti viszonyulás lehetőségeit kereste. Karácsony Sándor gondolatai inspirációként szolgálhatnak a modern pedagógusok számára, hogy egy emberközpontú, közösségépítő és gyakorlatiasabb oktatási rendszert alakítsanak ki. Ezekkel a gondolatokkal a Földesen született tudós professzor életútjára és munkásságára Balázsi Erzsébet, a Földesi Általános Iskola és AMI igazgatója emlékezett vasárnap délelőtt a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben tartott emlékünnepségen.
Emlékünnepség a professzor sírjánál
A magyar nemzet nagy gondolkodójának sírjánál a család képviseletében dr. Sós Gergely a Földesi emlékkiállításnak ajándékozta Karácsony Sándor felújított egykori katonaládáját. A pedagógusnap alkalmából a tudós professzor sírján a szülőfalu és a családjának képviselői, a Karácsony Sándor Művelődési Társaság, a református egyházközség, munkásságának tisztelői, a Péceli Csökmei Kör Baráti Társaság képviselői helyezték el a szeretet és az emlékezés koszorúit.