2019.09.25. 11:48
Egy évig titkolózott az évszázad kézise
Mocsai Lajos szerint Sterbinszky Amália a magyar kézilabdázás Puskás Ference.
Fotó: Kiss Erzsébet
Múlt szombat délután ünnepélyesen átadták a Vasas kézilabdacsapatának új csarnokát, a Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokot. A megnyitón a névadó is ott volt.
– Ez volt életem legnehezebb és leghosszabb felkészülési időszaka, egy éve közölte velem Markovits Laci elnök a hírt, hogy rólam fogják elnevezni a csarnokot – mondta meghatottan az avató beszédében Sterbinszky Amália.
– Nagyszerű elődök után, huszonnyolc évesen kaptam edzőként a felkérést a NB I.-es élvonal legnagyszerűbb csapatától – idézte fel Mocsai Lajos. – Nagy kihívásnak számított, hogy a sztárokból álló együttes játékosai azonosulni tudjanak új módszereimmel, a heti tíz edzéssel, az akkor még szokatlannak számító megemelt fizikai terheléssel. Ezek elfogadtatásához szükség volt egy olyan vezéregyéniségre, mint Sterbinszky Amália csapatkapitány, aki motiválni tudta csapattársait, vigasztalni a fáradtságra hivatkozó elégedetlenkedőket. Amália hozzáállása a kézilabdához egyedülálló volt. Humorral, intelligenciával adott energiát társainak, a közönségnek, hogy a döntő pillanatokban a maguk javára tudják fordítani az eredményt. Méltán nevezhetjük őt a magyar kézilabdázás Puskás Ferencének.
A beszédek után mindenki az ünnepelttel akart fotózkodni, az új kézilabdacsarnok névadótáblája előtt. Ám még hátra volt egy fontos ünnepi aktus, de már a teremben. A Vasas–NEKA bajnokin a kezdődobást a hajdúszoboszlói születésű világválogatott, az évszázad kézilabdázója, Sterbinszky Amália végezte el.
KE
Borítókép: Sterbinszky Amáliáról nevezték el a Vasas csarnokát