2020.04.16. 11:24
Küzdelemre, illetve összetartozásra nevel
A Zen Bu Kan Kempo alapvető célja, hogy reális utcai önvédelmet tanítson.
A sportvilág szinte minden szereplője megsínyli a koronavírus miatt kialakult helyzetet, nincs ez másképp a harcművészetek világában sem. A debreceni Bushido Spartan Kempo klub március közepén volt kénytelen felfüggeszteni az edzéseit. A sportágról, az egyesületről és a jelenlegi lehetőségekről Keresztesi Péter, a klub edzője beszélt a Hajdú-bihari Naplónak.
Rendszeres versenyek
– A harcművészetekben különböző stílusok vannak, mindegyik irányzat egy-egy kiemelt vonalon halad végig. Nálunk a kempo a fő irány, és ennek egy alága a Zen Bu Kan Kempo, amit mi csinálunk. Ez egy önvédelmi alapú kevert harcművészet. A sportágunk alapvető célja, hogy reális utcai önvédelmet tanítson, ezért is vannak versenyek, mert az jó átmenet az utca és az edzőterem között. Formagyakorlatokat sajátítanak el a tanítványok, a tapasztaltabbak három év elteltével már fegyverekkel is tanulnak küzdeni.
A Bushido Spartan Kempo sportklub edzéseit nagyjából száz fő látogatta rendszeresen a kényszerszünet kezdetéig. Normál helyzetben egy héten nyolc tréning van, három korosztályban: 4–8, illetve 8–14 évesek és a 14 év fölöttiek, akik már felnőttnek számítanak ebben a sportágban. Az egyesület tagjai éves szinten 6-8 versenyen szoktak részt venni, ezek általában nyílt országos bajnokságok, de voltak már világ- és Európa-kupán is.
Kiállnak egymásért
Keresztesi Péter a kialakult helyzetben a felépített közösséget sajnálja a legjobban. – A mai világban, amikor annyira hív az élet az egyszerű örömök felé, mint a számítógépezés vagy a telefonozás, sikerült megteremteni egy olyan közeget, ahol a társak kiállnak egymásért, számíthatnak a másikra, és a nehézségekben is együtt vannak. Ebben tizenkét évnyi folyamatos kemény munka van, és sajnos nagy lemorzsolódásra lehet számítani, de azoknak, akik otthon is szeretnék csinálni most online edzéseket tartunk.
BA