2024.05.01. 19:27

Jó munkát végzett a DVSC a Kisvárda ellen

A munka ünnepén már az első félidőben tíz volt közte. A DVSC így továbbra is harcban van a bronzéremért.

Molnár Szilárd

A Kisvárda elleni meccs után boldogan pacsiztak a szurkolókkal a DVSC Schaeffler játékosai

Forrás: Molnár Péter

Az előzetes várakozásoknak megfelelően magabiztos 33–19-es győzelmet aratott a DVSC Schaeffler kézilabda csapata a Kisvárda fölött a bajnokság szerdai játéknapján. Stílszerűen tétmeccset játszott a munka ünnepén a Loki, az ellenfél a Kisvárda volt a Hódosban. A bronzéremért a Mosonmagyaróvárral versenyt futó Vasutas ezúttal a Gabrijela Bartulovic - Grosch Vivien, Planéta Szimonetta, Vámos Petra, Tamara Haggerty, Szabó Nina, Petrus Mirtill sorral kezdett. Apropó Móvár: a nyáron a DVSC gárdájába igazoló Tóth Nikolett a napokban bontott szerződést a dunántúliakkal, így már ebben a szezonban nem lép pályára Gyurka János csapatában, ami a két gárda közötti kiélezett párharcot tekintve valószínűleg így volt a legjobb. A szerdai meccskeretből kimaradt Elinore Johansson – információink szerint a svéd játékos egészséges, a Szilágyi Zoltán vezette szakmai stáb egyszerűen ezúttal Kelemen Dorinának szavazott bizalmat helyette, ami a skandináv légiós eddig teljesítményét látva, talán nem is nagy meglepetés. A szűkös, mindössze11 mezőnyjátékossal és két kapussal érkező vendégeknél több ismerős arcot köszönthettünk: ott volt a kereten Siska Pálma, Karnik Szabina, Makó Zoé, ám a szabolcsiaknak kölcsönadott fiatal kapust, Torda Vanessát nem nevezték.

DVSC, Loki, Kisvárda, kézilabda, DVSC Schaeffler
Jovovics Jovana, a DVSC Schaeffler átlövője a második játékrészben kapott több lehetőséget
Forrás:  Molnár Péter

Gyorsan sebességbe kapcsolt a DVSC

Szabó Nina egy talpról indított ravasz lövéssel indította el a debreceni gólzuhatagot. Haggerty lőtt be egy kipattanót, és talán még a mosolygást sem volt ideje abbahagyni, mert pár másodperccel később – a sporik szerint – túlzott keménységért két percre a leültették a padra. Az iramra nem lehetett panasz, de a nagy tempó időnként kapkodást szült, nem csoda, hogy a 9. percben mindössze 2–2 állt az eredményjelzőn.

Planéta aztán olyan gólt ragasztott a jobb felsőbe, hogy azt a világ minden pályáján felállva tapsolnák, kivéve szegény pókcsaládot, amelyet végleg kitakarított a sarokból.

A DVSC jobbátlövője egy fejjel ugrott mindenkit túl, így sansza sem volt a várdai falnak blokkolni a rakétát. Felpörgött a Lokomotív, öt perc alatt négyet tett közé (15. perc, 7–3), érkezett a szabolcsi időkérés. De ez sem segített, tovább nyílt az olló a két csapat között. Jöhettek a cserék, akik simán átvették a stafétát a kezdő sortól. Először éppen a fiatal Kelemen Dorina góljánál volt tíz a különbség a felek között, számolt is lelkesen a szokottnál – talán éppen a salakmotoros egyéni Európa-bajnoki-selejtező okán – valamivel gyérebb létszámú közönség. Végül 18–8-as állásnál vonultak szünetre a felek.

Kis túlzással meg sem izzadt a DVSC

A második játékrészt Catherine Gabriellel a kapujában kezdte a DVSC Schaeffler. No nem mintha Bartulovicra panasz lett volna, szimplán a meccsterhelés okán cserélt a kapuban Szilágyi Zoltán. A mérkőzés ugyanabban a mederben folytatódott, tovább nőtt a differencia a Loki javára, így volt lehetőség megfelelően rotálni a játékosokat. Minden játékos meghálálta a bizalmat, végül egy időn túli kisvárdai hetessel alakult ki a 33–19-es végeredmény. Ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert a DVSC, amely kis túlzással meg sem izzadt a munka ünnepén.
A DVSC Schaeffler nyolc meccse hibátlan a kézilabda bajnokságban, jelenleg a harmadik helyen áll, és előnye négy pont az egy találkozóval kevesebbet játszott Mosonmagyaróvár előtt. Folytatás vasárnap 18 órától a Vác ellen, ugyancsak a Hódosban.

Női kézilabda NB I., 23. forduló
DVSC Schaeffler–Kisvárda Master Good SE 33–19 (18–8)
Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 850 néző. Vezették: Felhő, Öcsi
DVSC: Bartulovic – Grosch 2, Vámos P., Haggerty 4, Planéta 2, Szabó N. 5, Petrus 2. Csere: Gabriel (kapus), Kácsor 4, Füzi-Tóvizi 1, Töpfner 3 (3), Vámos M. 3, Csernyánszki 3, Kelemen D. 3, Hornyák D, Jovovics 1. Vezetődző: Szilágyi Zoltán
Kisvárda: Mátéfi – Akijama 3 (2), Karnik Sz. 3, Kovalcsik B. 2, Szabó Lili, E. Novak, Makó. Csere: Leskóczi (kapus), Mérai, JUHÁSZ G. 5, Gém, Bucsi 4 (4), Siska. Vezetőedző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása: 9. perc 2–3. 15. p.: 8–3. 27. p.: 16–7. 34. p.: 21–8. 44. p.: 25–11. 56. p.: 31–17.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 7/6.