A teljes 5. fordulót szombaton játszották a hajdú-bihari labdarúgó első osztályban.

Szombaton játszották az 5. forduló minden meccsét a vármegye I.-ben

Monostorpályi SE - Bestrong SC 3-1 (2-1)

200 néző. Vezette: Karsai B. (Faragó F., Czinege T.)

Monostorpályi: Bákonyi N. - Bojti Á., Csörgő K., Nemes E., Batta G., Gyügyei Z., Füzfői M., Sós D., Pataki Zs., Bacsó A., Szilágyi A. Vezetőedző: Bereczky Bence

Bestrong: Fülöp G. - Tóthszegi P., Gurbai B., Barabás Z., Bucz B., Sallai T., Nagy N., Felföldi L., Katona Z., Hegedűs Gy., Erdélyi Zs. Vezetőedző: Kovács Miklós

Gól: Bacsó A., Gyügyei Z., Gurbai G.(ög), ill. Bucz B. Jók: mindenki, ill. mindenki. Ifi: 1-1

Bereczky Bence: A 20. másodpercben összehoztunk egy tizenegyest, amelyet értékesített is ellenfelünk. Negyed óra kellett, hogy felkeljünk, ezt követően domináltunk, ugyanakkor a kulturáltan futballozó, remekül kontrázó ellenfelünkben benne volt a veszély. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk egy nehéz mérkőzésen. További sok sikert kívánok ellenfelünknek, Csörgő Krisztiánnak (akinek gólba tartó lövését Luis Suarezt megszégyenítő módon ütötték ki a gólvonalról) pedig boldog házas éveket kívánunk!

Kovács Miklós: Sok biztató dolgot láttam a csapatomtól, főleg az első félidőben, de a döntő momentumokból továbbra sem mi jöttünk ki jól. Bízok benne, hamarosan ez megfordul, mert megérdemlik a srácaim, hiszen sokat tesznek érte. Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez, és köszönjük a nagyszerű vendéglátást.

Téglás VSE - Hajdúböszörményi TE 1-1 (1-1)

160 néző. Vezette: Csiszár K. (Nagy R., dr. Kozma M.)

Téglás: Csapó I. - Dufla D., Beszeda M., Szabó G., Tóth Cs., Lovas R.(Sigér S.), Vad M.(Gyönyörű T.), Csapó A., Hevesi F., Fejes I., Bulyáki B.(Kiss G.). Vezetőedző: Babicz Tamás

Hajdúböszörmény: Aranyi T. - Papp P., Zubora T., Sustyák B.(Hódos B.), Forgó P., Kocsis L.(Sándor K.), Koszta M.(Somogyi O.), Szekeres Á., Csecsődi I., Jónizs Á.(Puskás B.), Buglyó A.(Mizsei Sz.). Vezetőedző: Balogh József

Gól: Hevesi F., ill. Forgó P. Jók: senki, ill. senki.

Babicz Tamás: Az első félórában egyáltalán nem találtuk meg a játék ritmusát, ezt a vendégek góllal büntették. De a félidő végén összekaptuk magunkat és egy szép szabadrúgással sikerült egyenlítenünk. A második félidő némileg kiegyenlítettebb játékot hozott és elégedettek vagyunk a pályán megszerzett egy ponttal egy nagyon jó erőkből álló Hajdúböszörmény ellen.

Balogh József: Úgy gondolom, hogy két pontot Tégláson hagytunk. Az első húsz percben kimondottan jól teljesítettük. Ekkor szereztük meg a vezetést is. A gólunk után viszont kényelmessé vált a játékunk, ami megbosszulta magát.

Létavértes SC ‘97 - Kabai Meteorit SE 4-2 (2-1)

160 néző. Vezette: Nazsa T. (Szentesi D., Borkó Z.)

Létavértes: Ésik L. - Lakatos K., Odunoga I., Vida F.(Szalma N.), Szabó M.(Tóth Cs.), Mázló D.(Rózsa N.), Juhász N.(Virág B.), Ali A., Rostás G., Gulyás P.(Wahdan M.) Ujvárosi M. Vezetőedző: Árva Barna

Kaba: Jónás B. - Balogh T., Szmáhin D., Szőke Cs.(Gál A.), Plókai G., Nagy A.(Kovács M.), Fehér A., Somogyi I.(Kökény R.), Oláh S., Varga B., Tóth I. Vezetőedző: Tóth Péter

Gól: Rostás G.(2), Odunoga I., Lakatos K., ill. Somogyi I.(2). Jók: Rostás G., ill. Somogyi I. Ifi: 7-3

Árva Barna: Gratulálok a stábnak, gratulálok a csapatnak, és gratulálok Veizer Rolandnak a kinevezéséhez!

Tóth Péter később nyilatkozik.

BUSE - DEAC II. 1-1 (0-1)

160 néző. Vezette: Juhász D. (Papp J., Tóth M.)

BUSE: Virányi G. - Kovács D. (Sándor Sz.),Korcsmáros B., Békési D. (Jánosi B.), Magyar Sz., Csordás J., Alimán J., Sipos R. (Nagy R.), Nagy Ri., Ertsey Zs. (Ékes G.), Spitzmüller L. (Duró D.). Vezetőedző: Szitkó Róbert

DEAC II.: Polyák F. - Bencze Z., Légrádi M., Dari B., Kiss M. (Sike F.), Pinczés K., Sinyi T. (Vadon M.), Ténai D., Zsoldos B. (Molnár M.), Potornai Á., Almási Z. Vezetőedző: Balla Imre

Gól: Duró D., ill. Potornai Á. Jók: senki, ill. senki. Ifi: 1-9

Szitkó Róbert: Az utánpótlás játékosom sajnos kórházba került kéztöréssel, ezért sajnos nem tudtam részt venni a mérkőzésen!

Balla Imre: Igazságos döntetlen született a mai napon. Helyzetek voltak itt is, ott is, de ezek javarészt kimaradtak. Azt gondolom, hogy Berettyóújfaluban nem sok csapat fog pontot szerezni. Ettől még mindig több kell!

Hajdúsámson SE - Bocskai SE 4-0 (1-0)

200 néző. Vezette: Kövér T. (Nedeczky Zs., Nagy A.)

Hajdúsámson: Szkirkanics Á. - Tóth B., Nagy I. (Győri R.), Virág T., (Komjáti D.), Mertin L. (Éles M.), Bartha Z., Szabó I., Nagy J. (Gáll F.), Kónya M. (Kiss L.), Bordás Á. (Sólyom M.), Szabó P. Vezetőedző: Tamás Márk

Bocskai: Bányai Cs. - Vincze V., Nagy N., Vértesi N., Szabó V. (Zsila K.), Kolompár K., Nagy O., Medve M., Károlyi A., Szarvas L.(Kiss I.), Kolompár J. Vezetőedző: Oláh Sándor

Gól: Bartha Z., Szabó I., Éles M., Tóth B. Jók: mindenki, ill. senki.

Tamás Márk: Újra sikerült felülkerekedni az ellenfél felett. Kicsit megnehezítettük a saját dolgunkat, de a találkozó végére ismét miénk lett a 3 pont. További sok sikert kívánunk a vendég csapatnak! Hajrá Sámson!

Oláh Sándor később nyilatkozik.

Aqua-General HSE - Hajdúnánás FK 0-1 (0-1)

180 néző. Vezette: Szűcs L. (dr. Bendik T., Győri L.)

HSE: Domonkos D. - Kónya Cs., Potor M. (Tóth S.), Székelyhidi S. (Fábián P.), Tóth L., Gomes S., Szathmári Zs., Hajdu Zs. (Karika B.), Bogár M., Bányász A. (Bordán M.), Pallagi J. Vezetőedző: Szabó László

Hajdúnánás: Urbán G. - Varga B., Bencze D., Bohács B., Pelles G. (Papp K.), Papp K., Ujvári Zs. (Szilágyi P.), Lőrincz L., Tóth B., Porkoláb B. (Zahuczky B.), Papp N. Vezetőedző: Daróczi Dávid

Gól: Pelles G. Jók: Kónya Cs., Szathmári Zs., Bogár M., ill. mindenki.

Szabó László: Egészen hihetetlen, hogy ez a mérkőzés a negyedik percben egy les góllal el tudott dőlni. Elképesztő mennyiségű helyzetet dolgoztunk és hagytunk ki. A második félidőben az ellenfelünk már szinte semmit nem futballozott, elkepesztő mennyiségű sérülést imitáltak, keményen húzták az időt, amit mosolyogva megtehettek sajnos.

Daróczi Dávid: Hatalmas gratuláció a csapatnak! Egy nehéz mérkőzésen, magunkhoz képest tompa játékkal is győzedelmeskedni tudtunk. Domi és Csaszi előtt le a kalappal, köszönöm srácok!

Balmazújvárosi FC - Nyíradony VVTK 1-4 (0-2)

170 néző. Vezette: Kriston T. (Hajdú I., Pintér Á.)

Balmazújváros: Ferenczi J. - Fehér Z.(Éder B.), Domonkos Sz., Rizán Zs. (Csatári D.), Sallai Cs., Somogyi S. (Rőth A.), Galla P., Kerekes B., Harangi N. (Drobina N.), Kovács M. (Domán P.), Kovács B. (Szabó Sz.). Vezetőedző: Kerek Balázs

Nyíradony: Rácz T. - Perényi R., Nagy K., Bacskai A., Szabó B., Makkai I., Makkai M., Bara M., Németi M., Halász Z., Ignáth T. Játékosedző: Halász Zoltán

Gól: Drobina M., ill. Bacskai A.(2), Halász Z., Perényi R. Jók: senki, ill. mindenki. Ifi: 2-0

Kerek Balázs: Ezt el kell felejteni és készülni a következő fordulóra. Tanulságokat levonni, és jöhet egy szomszédvar rangadó, ahol lehet bizonyítani…

Halász Zoltán: A mai napon átadtuk a területet a hazaiaknak és fegyelmezett védekezésből kontránkra rendezkedtünk be. Gyorsan vezetést szereztünk, így végig a mi elképzelésünk szerint alakult a találkozó. A mai győzelemhez mindenki hozzátette a „magáét”, remélem ez a siker lökést ad a következő mérkőzésekre.

Egyeki SBKE - Sárréti DSK 2-5 (0-3)

160 néző. Vezette: Szabó P. (Piskóczi L., Piskóczi Zs.)

Egyek: Domonkos B. - Révész M., Zsólyomi D. (Farkas Z.), Kun R. (Csala R.), Len Sz. (Kardos M.), Deli G., Farkas Z., Len Á., Tóth Sz., Kecskés G., Torma S. (Kardos D.). Vezetőedző: id. Farkas Zoltán

Sárrétudvari: Kiss B. - Kiss Cs., Jenei B. (Kiss N.), Balás V., Kántor T., Vass Á. (Fodor N.), Hári B., Nagy L. (Bacsó A.), Kiss D., Nagy M., Szőke M. Vezetőedző: Szabó Lajos

Gól: Deli G., Kecskés G., ill. Balás V.(2), Nagy L., Kántor T., Jenei B. Jók: senki, ill. mindenki. Ifi: 1-3

Farkas Zoltán: Az első félidő az abszurd volt, a játék képe nem ezt mutatta. Teljesen egyenrangú partnerek voltunk, viszont ők gólokat rúgtak, szinte minden helyzetüket kihasználták. A második félidőben az Udvari azt csinálta, amit kellett és ezzel le is tudták hozni a meccset! Az ifit nagyon sajnálom, rengeteg energiát fektettek a mérkőzésbe, de sajnos ugyanúgy jártak mint mi!

Szabó Lajos: Jól kezdtük a mérkőzést,már az elején előnyhöz jutottunk, majd fokozatosan, számomra érthetetlen módon átengedtük a mérkőzés irányítását az ellenfélnek. Az első félidő közepén sikerült újra magunkra találni, mely gólokban is megmutatkozott, háromgólos előny birtokában mentünk szünetre. A második félidő egy gyors gólváltással kezdődött, de összességében a végeredmény tükrözi a két csapat jelenlegi helyezését is. Jó csapat az Egyek, gratulálunk nekik és sok sikert kívánunk nekik! Gratulálunk az ifi csapat győzelméhez! Hajrá Udvari!