Nagyvilág

2018.10.10. 10:37

A világ 11 legveszélyesebb turistacélpontja

A Földön rengeteg szép hely van, amit érdemes megnézni, ám akad köztük olyan, amely igazán veszélyes, éppen ezért nem ajánlott oda utazni.

A Földön rengeteg szép hely van, amit érdemes megnézni, ám akad köztük olyan, amely igazán veszélyes, éppen ezért nem ajánlott oda utazni.

Halál-völgy, Amerikai Egyesült Államok

Ha a Föld az otthonunk, akkor a Halál-völgy egy szárítókemence. Ez a lenyűgöző sivatag tartja a rekordját a bolygónkon valaha mért legmagasabb hőmérsékletnek, amely nem kevesebb, mint 56,7 Celsius-fok. Nem számít, mennyire vagy ellenálló, a szikrázó napsütés és az égető meleg miatt nagyon hamar kimerült leszel. Víz nélkül mindössze 14 óráig lehet kibírni.

Danakil-mélyföld, Eritrea

A perzselő hőmérséklet gyakran eléri az 50 celsius-fokot, számos működő vulkán és gejzír van, amelyekből mérgező gázok törnek elő. Nehezen lehet ennél kegyetlenebb helyszínt elképzelni. A legtöbb ember kapásból rávágja, hogy ez a hely egy valóságos pokol, ám ennek ellenére a világ minden tájáról vonzza a bátor kalandorokat. Azzal azonban nem árt tisztában lenni, hogy egyedül, tapasztalt vezető nélkül szigorúan tilos meglátogatni a Danankil-mélyföldet.

Washington hegy, Amerikai Egyesült Államok

A Washington hegy csúcsán mérték eddig a Földön a legerősebb szelet. A rekord nem kevesebb mint 327 km/h. Ám az erős szél nem minden, ugyanis a hőmérséklet -40 Celsius-fokig is csökkenhet, ráadásul az állandó sűrű hóesés is nagyon veszélyessé teszi ezt a helyet. Bár a hegy nem túl magas, mindössze 1,917 méter magas, mégis az egyik leghalálosabb. A terhelés, amelyet a hegy csúcsán az emberi testnek el kell viselnie szinte ugyanolyan, mint a Mount Everest tetején.

Sinabung vulkán, Indonézia

Ez még egy ma is működő vulkán Szumátra szigetén található. A tűzhányó igen gyakran kitör, gyakran több ezer ember lesz miatta hajléktalan.  A közeli városokat és falvakat már többször elborította a láva és a hamu, 2010 óta szinte minden évben kitört, legutóbb idén áprilisban. Mivel ilyen aktív vulkánról van szó, akármikor kitörhet.

lha da Queimada Grande, vagy Kígyók Szigete, Brazília

Ez a kis eldugott sziget Brazília partjainál a világ egyik legveszélyesebb helye. Hogy miért? Az ok nagyon egyszerű, ugyanis tele van arany lándzsakígyóval, amely az egyik legveszélyesebb ismert kígyófaj. A kutatók szerint a sziget minden egyes négyzetméterén legalább 1-5 kígyó él. Rengeteg történet van arról, hogy pillanatok alatt végez a méreg az emberekkel. Az egyik ilyen történet a szigeten található világítótorony őréről szól, akit megtámadtak a kígyók, és végeztek vele. Azóta a világítótorony automatizálva van, a brazil kormány pedig megtiltotta, hogy bárki is kikössön a szigeten.

Madidi Nemzeti Park, Bolívia

Első ránézésre ez a hely nagyon festőien néz ki, viszont ettől függetlenül nagyon veszélyes. Hogy miért? Azért, mert ez a park ad otthont a világ legmérgezőbb és legagresszívebb faunájának a földön. Elég ha csak hozzáérünk bármelyik növényhez, attól azonnal viszketni kezd az ember bőre, tele lesz kiütéssel, vagy egyszerűen csak szédülni kezd. Bármilyen vágás, vagy egy kisebb seb azonnal elfertőződhet vagy telel lehet trópusi parazitákkal.

Halál-völgy, Kamcsatka, Oroszország

A Kamcsatka félszigeten, Oroszország távol-keleti részének is megvan a saját Halál-völgye, amely nem fekszik túl messze a híres Gejzírek-völgyétől. A mérgező gázok magas koncentrációja miatt komoly veszélyt jelent az élővilágra. A növények és az állatok elpusztulnak, míg az emberek hamar elkezdik magukat rosszul érezni, lázasak lesznek, szédülhetnek és a hideg is rázhatja őket.

Bikini-atoll, Marshall-szigetek

Az óceán közepén van ez a kis sziget, amely igazi paradicsomnak néz ki. Azonban Bikini-atoll adott otthont számtalan nukleáris tesztprogramnak, amely miatt ez a kis festői sziget egy radioaktív terület lett. A lakókat arra kényszerítették, hogy hagyják el az otthonukat. A szigeten lévő romok még ma is nagyon veszélyesek az élőlények számára, az abnormálisan magas sugárzás ugyanis könnyen daganatos megbetegedéseket okozhat.

Elefánt-királyság, Thaiföld

Thaiföldön az Elefánt-királyságban van egy krokodilfarm, amelynek a tulaja kicsi, félig zárt tutajokat ad bérbe a turistáknak, akik ennek segítségével közelről is megcsodálhatják, illetve megetethetik a krokodilokat. A tutaj vékony fából készül, műanyag hordók tartják fent a vízen, és mindössze egy háló védi meg az embereket, akik egy horgászbot segítségével etethetik az állatokat. A bot végére húst tűznek, és a krokodilok elé lógatják. Az állatok ekkor kiugranak a vízből, hogy el tudják kapni az eleségüket. Vannak bátrabbak, akik bot nélkül, a kezükben lóbálják a húst, majd gyorsan visszahúzzák mielőtt az éhes állatok elkapnák az.

Afar-medence, Etiópia

Az Erta Ale vulkán Etiópia Afar-medence nevű területén fekszik, és ez a világ egyik legveszélyesebb tűzhányója. A kisebb földmozgások folyamatosak a régióban, amelyek miatt számtalan hasadék alakult már ki. Ez azért van, mert a vulkánnak két lávamedencéje van a krátere csúcsánál. A láva szintje állandóan változik benne, emiatt a Föld felszíne fel és le rázkódik.

Nátron-tó, Tanzánia

Könnyen hihetnénk azt, hogy ez egy földönkívüli környezet, de ez a szürreális kép valójában a Tanzániában található Nátron-tavat ábrázolja. Az alkáli sóból képződött réteg a tófelszínén olyannyira veszélyes, hogy az összes élőlény meghal már attól is, ha csak hozzáér. Magától értetődő tehát, hogy a tóban való fürdés szigorúan tilos, ráadásul az erős kén-hidrogén szag, ami a tóból árad, nem hagyja, hogy sokáig gyönyörködj a tájban.

Forrás: BrightSide


[related-post post_id="4006864"]

[related-post post_id="4006131"]

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!