2018.02.08. 13:14
Élénkebb gazdaságot és kevesebb balesetet hozhat a gyorsforgalmi út
Hajdú-Bihar - A fejlődésben hatalmas szerepe lehet, ezért is várják, hogy kész legyen az út.
Hajdú-Bihar - A fejlődésben hatalmas szerepe lehet, ezért is várják, hogy kész legyen az út.
A polgármesterek által elmondottak alapján az érintett önkormányzatok örömmel fogadták Lázár János, Magyarország Miniszterelnökséget vezető minisztere bejelentését a Törökszentmiklóst Berettyóújfaluval összekötő gyorsforgalmi út megépítéséről.
A környéknek nagy előrelépést jelent majd, több cég kezdhet vállalkozásba a településeken, de a helyi vállalatoknak és lakosoknak is hasznára válik”
– jelentette ki a Napló kérdésére Kiss Tibor, Sárrétudvari vezetője. Ugyanezen a véleményen van a püspökladányi, a kabai, a földesi és a bárándi polgármester is. Mindannyian úgy vélik, az érintett településeken növekszik majd a gazdaság, ráadásul a mindennapi életet alapjaiban változtatja meg az új út. Szegi Emma, Kaba polgármestere úgy véli, egy új úthálózat nagy vonzerő a vállalkozások számára, ezért a közútfejlesztés hozzájárul az érintett települések gazdasági helyzetének fellendítéséhez.
Biztonságosabb közlekedés
Dombi Imréné, Püspökladány polgármestere kifejtette, a 4-es és 42-es útvonalon áthaladó tranzitforgalom nemcsak baleseti, hanem egészségügyi kockázattal is jár a mai napig.
Bárándon hasonló a helyzet, a 42-esen áthaladó forgalom a balesetveszély mellett zaj-, szmog- és súlyterhelést is jelent a lakosok számára. Dr. Kovács Miklós, Báránd polgármestere elmondta, az évek során a település turizmusa számára nem hozott akkora hasznot a 42-es forgalma, mint amekkora kedvezőtlen hatással volt a helyiek mindennapjaira. Ennek következtében remélik, a gyorsforgalmi megépülésével csökkenni fog a balesetek száma és a terhelés mértéke is.
– Az új útnak köszönhetően a fővárost is gyorsabban és remélhetőleg biztonságosabban lehet majd megközelíteni.
A 4-es főúton sajnos sok tragédia történt az utóbbi időben, így egy alternatív útvonal hasznos lehet”
– hangsúlyozta Kiss Tibor. Ehhez hasonlót fogalmazott meg a bárándi polgármester is, reménykednek ugyanis abban, hogy a gyorsforgalmi miatt nem csak a településeken áthaladó teherforgalom csökken, hanem a biztonság is növekszik.
A fejlődést választották
A földek kisajátításával kapcsolatban eddig nem sok dolguk akadt az önkormányzatoknak, ugyanis – mint Dombi Imréné kifejtette – ebben a beruházók az illetékesek.
Jeneiné dr. Egri Izabella, Földes polgármestere viszont arról számolt be, hogy kezdetben volt emiatt némi konfliktus, ám a gazdák végül a fejlődést választották. Hozzátette, a beruházás pontos részleteit később ismertetik majd az önkormányzatokkal is. Sárrétudvari és Báránd vezetőinek elmondása alapján a gyorsforgalmi egyik település közigazgatási területén sem fog áthaladni, ezért a gazdáknak nem kell attól tartaniuk, hogy elveszítik a földjeiket. Ez azonban azt is jelenti, hogy az egyeztetésekre sem hívják meg a két község képviselőit.
A települések részéről ezzel szemben már több előkészítés is zajlik. Püspökladányban felkészülten várják az esetleges feladatokat, lehetőségeikhez mérten mindent megtesznek a projekt sikerességéért. Bárándon iparterület létrehozásán dolgoznak, míg Földesen a már meglévő ipari park benépesedését várják, aminek a könnyebb megközelítése érdekében 169 millió forintért utat építettek.
- Balogh Réka / HBN-KZS -
[related-post post_id="3755974"]
[related-post post_id="3754080"]