2024.11.08. 17:22
A Plinko szerencsejátékból valóban meggazdagodhatunk? A szakember meglepő választ adott!
Lehet vele nyerni, vagy csak átverés? A Plinko szerencsejáték körüli kérdésekre kaptunk választ Makay József etikus hackertől.
A Plinko online játék egy népszerű szerencsejáték, amelyet sokan a televíziókból és élő kaszinókból ismerhetnek. A játék lényege, hogy egy korongot ejtenek le egy táblán, amely tele van akadályokkal, és a korong a táblán lefelé haladva végül egy nyereményhelyre érkezik. Az online változat pontosan ezt az élményt próbálja meg visszaadni, ahol a játékosok valódi pénzért vásárolhatják meg a korongokat, és reménykedhetnek abban, hogy a szerencséjüknek köszönhetően nagy nyereményhez jutnak. A szerencsejátékkal kapcsolatban vannak tévhitek, mennyire valós, és mi is áll mögött, ezért megkerestük Makay József etikus hackert, aki bővebb tájékoztatást adott a témában.
Plinko átverés, vagy nyerhetünk is?
– Bár első látásra ártatlan szórakozásnak tűnhet, az online Plinko játékokat számos kockázat övezi. A legtöbb ilyen játék úgy van tervezve, hogy hosszú távon a játékos helyett az üzemeltetőnek biztosítson hasznot, így a nyerési esélyek rendkívül alacsonyak. Sok játékos azt gondolhatja, hogy csak egy újabb próbálkozásra van szükség a nyereményhez, ami sokaknál függőséghez és súlyos pénzügyi veszteségekhez vezethet – emelte ki a szakember.
Makay József rámutatott, kiberbiztonsági szempontból a Plinko játékok további veszélyeket is rejthetnek. Egyes gyanús oldalakon vagy alkalmazásokban működő Plinko játékok célja valójában nem a szórakoztatás (és a játékosok lehúzása), hanem az adathalászat. Ezek az oldalak személyes és pénzügyi adatokat próbálnak kicsalni a játékosoktól, például bankkártyaadatokat, jelszavakat, és más érzékeny információkat.
– Az is megemlítendő, hogy ezek a játékok legtöbbször semmilyen független vizsgálaton (auditon) nem esnek át, így „benne van a pakliban”, hogy a szolgáltatásban valamilyen sebezhetőség található, amivel a támadók megszerezhetik a játékosok pénzügyi adatait, vagy maguk az üzemeltetők csalnak a játékosok felé kommunikált nyerési esélyekkel, már ha egyáltalán van ilyen tájékoztatás – fogalmazott.