Helyi közélet

2019.03.14. 19:10

Varga Mihály: a kormány a számviteli képzés fejlesztésével is segíti a vállalkozásokat

Budapest - A kormány az adócsökkentések mellett a könyvelői szakma és a számviteli képzés folyamatos fejlesztésével is segíti a vállalkozásokat - mondta Varga Mihály csütörtökön a Budapesti Corvinus Egyetemen tartott Bosnyák János Nemzeti Emlékverseny eredményhirdetésén, melyet a Debreceni Egyetem csapata nyert meg.

Budapest - A kormány az adócsökkentések mellett a könyvelői szakma és a számviteli képzés folyamatos fejlesztésével is segíti a vállalkozásokat - mondta Varga Mihály csütörtökön a Budapesti Corvinus Egyetemen tartott Bosnyák János Nemzeti Emlékverseny eredményhirdetésén, melyet a Debreceni Egyetem csapata nyert meg.

A pénzügyminiszter világszínvonalúnak nevezte a magyar számviteli képzést. Kiemelte: a számviteli szakemberek képzése stratégiai érdek a nemzetgazdaság számára, a számvitel értéket teremt az egyes vállalatok, intézmények, az egész nemzetgazdaság számára. Hozzátette: egy olyan gazdaság, amely nem büszkélkedik nagy tudású számviteli szakemberekkel, előbb-utóbb sikertelen vállalkozásokba fullad.

Varga Mihály kifejtette: a számvitellel nyert információk nélkülözhetetlenek a vállalati gazdálkodás és a nemzetgazdasági folyamatok nyomon követéséhez, értékeléséhez, a gazdaság várható folyamatainak tervezéséhez. A számviteli és az adózási feladatok ellátása komoly felkészültséget kíván meg a szakma képviselőitől.

A pénzügyminiszter rámutatott: a számvitel értéket teremt, a hitelesség és megbízhatóság révén emeli a vállalkozások értékét, hozzájárul a cégek eredményes működési feltételeinek megteremtéséhez, és a törvényes előírásoknak megfelelő vállalati gazdálkodás révén az egész nemzetgazdaság hatékony, eredményes működését is támogatja.

Varga Mihály a közelgő nemzeti ünnepre emlékeztetve hangsúlyozta: az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején a Batthyány-kormány, azon belül is a Kossuth Lajos vezette első magyar Pénzügyminisztérium tette le az állami pénzügyi igazgatás alapjait.

Hozzátette, hogy a forradalom nemcsak a polgári Magyarország alapjait teremtette meg, hanem komoly fejlődést eredményezett olyan területeken is, mint a pénzügyek és az adózás.

Kossuth Lajos jelentős erőfeszítéseket tett az ország pénzügyi átalakításáért, az önálló bankjegykibocsátáshoz államkölcsön formájában a magyar néptől kért anyagi fedezetet, később ez a pénz Kossuth-bankóként "vonult be" a történelembe - emlékeztetett a miniszter.

A Bosnyák János Nemzeti Emlékverseny többfordulós megmérettetésére a Kárpát-medence 13 felsőoktatási intézményéből 42 csapat, mintegy 150 hallgató jelentkezett. Az első helyen a Debreceni Egyetem csapata végzett, a második és harmadik helyezett a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatóiból álló csapat lett.

Varga Mihály az eredményhirdetésen kiemelte: a versenysorozat színvonalát jelzi, hogy a hazai és külhoni magyar nyelvű felsőoktatási intézményekben meghirdetett versenyre Kárpátaljáról, a Partiumból és Erdélyből is jelentkeztek.

Hozzátette: az olyan szakmai versenyek, mint a Bosnyák János Nemzeti Emlékverseny, nagymértékben támogatja azt, hogy a fiatalok között is népszerűvé váljék a számvitel, ezzel is segítve a egész nemzetgazdaság fejlődését.

- MTI -

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában