2021.11.19. 18:40
Fiatal kutatók versenyeztek a Debreceni Egyetemen
Szakmai megmérettetés.
Fotó: unideb.hu
Hagyományteremtő szándékkal szervezett közös tudományos tanácskozást szakkollégiumainak a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.
A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó rendezvény a kar fiatal kutatóinak szakmai versenye is volt.
– Az agrárium olyan komplex terület, amelynek sokszínűségét tükrözte a konferencián elhangzott, számos szakmaterületet érintő tudományos előadások sokrétűsége. A rendezvényen lehetőséget szerettünk volna biztosítani, hogy a Tudományos Diákköri Konferenciára készülő hallgatóink részletesebben bemutathassák kutatásaikat a szakmai zsűri és a nagyközönség előtt – mondta el a Pepó Péter, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK) egyetemi tanára, a Tormay Béla Szakkollégium igazgatója a hirek.unideb.hu-nak.
A Mezőgazdaság, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Tormay Béla, valamint Kerpely Kálmán Szakkollégiuma mintegy 100 hallgató tudományos és kutató munkáját támogatja, mentorálja.
A rendezvényen egyebek mellett az alkoholmentes malátaitalok fejlesztéséről, a tejfehérjét alkotó kazein, valamint laktoglobulin tejtermelésre gyakorolt hatásairól, a hazai mézfogyasztással kapcsolatos legfrissebb kutatásaikról tartottak előadást a DE MÉK fiatal kutatói. – A kar számára fontos, hogy megmutassa tudományos, kutatási potenciálját és támogassa a tehetséges hallgatókat. A konferencia legjobb prezentációi helyet kapnak a hazai agrárfelsőoktatási intézmények által összeállított, a legtehetségesebb fiatal kutatóinak munkáját bemutató szakmai kiadványban is – tájékoztatott Pepó Péter.
A konferencián elhangzott előadásokat a szakkollégiumok szakmai bizottsága minősítette, a hallgatói közönség pedig szavazott a legjobbnak tartott prezentációról. A szakmai zsűri és a hallgatók közönségdíját is Tóth Máté természetvédelmimérnök-hallgató kapta. A Kerpely Kálmán Szakkollégium hallgatójának a „Rekonstruált gyepek madárállományainak alakulása a Hortobágyon” című tudományos előadása végzett az első helyen az I. Tormay Béla és Kerpely Kálmán Szakkollégium Tudományos Konferencián.
A konferencián a többi helyezett és résztvevő is elismerésben részesült.