2024.10.08. 17:10
Új kórtermet adtak át a Gyermekhematológián Debrecenben
Több tízmillió forintot érő beruházást mutathat fel a Debreceni Egyetem Klinikai Központja. Ennek köszönhetően közel került az innovatív fejlesztésekhez a Gyermekhematológia Debrecenben; erről is szó volt a Tisztatéri Kórterem és Előtér átadásán.
Új fejlesztéshez ért a Gyermekhematológia Debrecenben: befejeződtek a Tisztatéri Kórterem és Előtér munkálatai
Forrás: Kiss Annamarie
Fontos fejlesztést vittek véghez a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika Gyermekhematológiai-onkológiai Osztályán. Ünnepélyes keretek között adták át a Tisztatéri Kórterem és Előtér elnevezésű helyiséget kedd délután. A projekt részleteiről, illetve arról, hogy milyen fejlődésen ment keresztül a Gyermekhematológia Debrecenben, sajtótájékoztatón számoltak be a vezetők.
Óriási fejlődésen ment keresztül a Gyermekhematológia Debrecenben
Balla György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi tagja szerint a Gyermekhematológia Debrecenben óriási fejlődésen ment keresztül a múltban, és úgy véli, az ország egyik legjobb tanszéke is egyben. Szót ejtett a klinika megnyerő környezeti adottságairól is,
leszögezte, a Debreceni Egyetemé Magyarország legszebb klinikatelepe, ahol a legmagasabb színvonalon zajlik az ellátás.
Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke az elmúlt négy év fejlesztéseiről beszélt, többek között a Belgyógyászati Klinikáról is, mely az ország legnagyobb belgyógyászati intézményévé nőtte ki magát.
– Ez a mostani infrastrukturális fejlesztés lehetőséget nyújt arra, hogy a már eddig is regionális szerepkört ellátó Gyermekhematológia tovább fejlődjön – emelte ki.
A támogatás, amit az önkormányzat nyújtott, a reményről szól. Amikor egy gyermekről kiderül, hogy nagyon komoly beteg, az megváltoztatja az egész család életét és céljait, ez pedig mindannyiunkat érint. Van remény, és minden onnan indul, hogy egy család mennyire bírja egyben tartani saját életét. Nagyon sokszor látom azt, amikor tragédia történik egy családban, hogy a nők egyedül maradnak, és egy szülőként kell a beteg gyermeket végigvinni az úton…
– fejtette ki Széles Diána alpolgármester.
Tisztatéri Kórterem és Előtér: célkeresztben egy újabb beruházás Debrecen klinikai központjában
– Azt ígérhetem a debrecenieknek és a régió számára is, hogy a Klinikai Központ és a klinikák vezetésével azon leszünk, hogy minél több igénynek meg tudjunk felelni, illetve az egészségügy ismert nehézségei ellenére tudjunk működni és fejlődni Debrecenben, valamint bízzanak bennünk a betegek – jelentette ki Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja.
Kiss Csongor, a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány kuratóriumi elnöke arról beszélt, hogy a kórterem, amit átadtak, voltaképpen másfél a közös lélegeztető rendszer miatt, így jövőre egy újabb beruházás elé néz a klinika Debrecenben.
Azt reméljük ettől a kórteremtől, hogy ezután nullára, vagy legalábbis közel nullára fog itt csökkenni a nozokomiális (olyan fertőzések, amelyek egészségügyi ellátás következtében alakulnak ki – a szerk.) fertőzési arány, ahogy azokban a gyermekekben is, akiknek kiemelten agresszív, intenzív kezeléssel tudjuk csak helyreállítani az egészségét
– fejezte ki reményeit.
– Csak ezen a héten 11 akut leukémiás és két agresszív lymphomás beteget kezelünk ezen a pici osztályon. Örömmel és büszkén jelentem, hogy
az elmúlt nem egészen öt év során nem halt meg gyermek akut leukémiában. Ehhez biztosít nagy segítséget a steril kórterem, és egyben lehetőséget is nyújt, hogy tovább fejlődjünk az igazán innovatív kezelési lehetőségek irányába
– osztotta meg a részleteket Kiss Csongor, aki méltatta a támogatók összefogását is, miszerint nem volt szükséges pályázatot benyújtani a több tízmilliós beruházás végrehajtásához; úgy véli, sokkal inkább az akaraton múlott.