2020.08.07. 20:52
Két ember közt a legrövidebb görbe
A diákok úgy döntöttek, hogy a boldogsággal szeretnének foglalkozni.
Fotó: Molnár Péter
Fotó: Molnár Péter
Az ország különböző középiskoláiban tanuló diákok választották a Modem pénteken megnyitott villámkiállításának a fő témáját, csakúgy, mint a címét is: szmájli. Ahogy az korábbi kedvcsinálónkból is kiderült: három város, öt iskola huszonegy diákja mutatkozik be fotókkal két hétig a modern és kortárs művészeti központban. Az intézmény 30 című kísérleti művészetpedagógiai programjához kapcsolódva meghirdetett fotós projektre a nyári szünet ellenére huszonegy diák jelentkezett, akik az elmúlt hetekben – online találkozókon – közösen határozták meg a projekt aktuális keretét, célját és formáját.
Villámkiállítás a Modemben
A diákok úgy döntöttek, hogy a boldogsággal szeretnének foglalkozni, mert a boldogság minden korosztály számára fontos téma, amelyet különböző szempontok szerint lehet bemutatni. Éppen ezért minden csoport más aspektusból közelített a tárgyhoz, de mindenki egyetértett abban, hogy a boldogság alapja az önelfogadás és az önismeret, ezért ez a megközelítési mód került a fókuszba – olvasható a művészeti központ összefoglalójában. Az online találkozókon a résztvevők megismerkedtek különféle kortárs művészeti alkotásokkal, pozíciókkal is, amelyek segítettek nekik megérteni, hogy milyen sokféle módon lehet egy-egy kérdéskörhöz hozzá nyúlni – ismertetik a közleményben.
A projekt helyszíne eredetileg a debreceni Piac utca néhány kirakata lett volna, végül a Modem második emeleti kiállítótere lett a workshop otthona, ahol a kiállítás végén egy játékos grafikai vizualizáción keresztül a látogató a munkafolyamatba is betekinthet – ajánlotta az intézmény.
HBN
Az alkotó fiatalok és intézményeik
A résztvevők a következő intézményekben tanulnak:
Batthyány Kázmér Gimnázium, Szigetszentmiklós; Debreceni Egyetem; Karinthy Frigyes Gimnázium, Budapest; Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest; Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium, Budapest; Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Debrecen
A résztvevők névsora
Bakos Bernadett, Borsos Laura, Csombók Panni, Fábián Boglárka, Gál Kata, Holecz Mari, Horváth Janka, Huba Lili, Huong Quan Thi Thu, Lengyel Anna, Lutz Boglárka, Nagy Domonkos, Pál Borbála, Péter Virág Kata, Solymosi Jakab, Soós Regina, Szmolenszky Maja, Szvétek András, Tamás Mercédesz, Tóthpál Veronika, Zölley Hanna
A projekt vezetői
Dobokay Máté, Don Tamás