Vármegye I.

2024.08.31. 21:30

„Én szégyellem magam a csapat nevében”

Egy meccs kivételével a teljes 4. fordulót szombaton játszották a hajdú-bihari labdarúgó első osztályban.

Egy meccs híján teljes fordulót rendeztek szombaton a vármegye I.-ben

Forrás: illusztráció / Nemzeti Sport-archív

Labdarúgó vármegyei I. osztály, 4 forduló

Hajdúnánás FK - Balmazújvárosi FC 4-1 (1-1)

150 néző. Vezette: Szabó P. (Csiszár K., Félegyházi V.).

Hajdúnánás: Urbán G. (Csapó B.) - Bencze D. (Porkoláb B.), Zahuczky B. (Lőrincz L.), Pelles G., Papp K. (Kiss L.), Linzenbold Zs., Ujvári Zs. (Papp L.), Tóth B. (Varga B.), Lakatos N., Bohács B. (Szabó T.), Papp N. Vezetőedző: Daróczi Péter.

Balmazújváros: Csorvási T. - Fehér Z., Csatári D. (Rizán Zs.), Éder B. (Sütő B.), Sallai Cs., Rőth A., Drobina M. (Harangi N.),Somogyi S. (Domán P.), Galla P., Kovács B. (Rákos B.), Kovács M. (Kerekes B.). Vezetőedző: Kerek Balázs.

Gól: Papp K., Ujvári Zs., Porkoláb B., Kiss L. Ill. Rőth A. Jók: mindenki, ill. Rizán Zs., Galla P.

Daróczi Péter: Küzdelmes mérkőzésen szomszédvári rangadón csupaszív játékkal itthon tartottuk a három pontot! Lali, Leves, mindent köszönök!

Kerek Balázs: Sajnos nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy a másikat befejeztük. Későn ébredtünk, de sikerült az 1. félidőben egyenlíteni, ami nagy lelki erőt adott a ránk váró 45 percre. Nagyon jól jöttünk ki, és többet tettünk játékban a mérkőzés megnyeréséért. Mi akartunk focizni, de sajnos az ellenfél rúgta a gólokat. Ilyen nagy különbség nincs a két csapat között. De ez nem változtat az eredményen. Egy döntetlen sokkal igazságosabb lett volna, de ma.x egy Újvári Zsolttal voltak talán jobbak.

Bocskai SE - Aqua-General HSE 1-3 (0-1)

200 néző. Vezette: Nagy L. (Gulyás S., dr. Szigeti K.).

Bocskai: Bányai Cs. - Nagy N., Vértesi N., Szabó V., Kolompár K., Nagy O. (Szarvas L.), Medve M. (Vértesi D.), Károlyi A., Szabó K. (Vincze V.), Sándor B. (Kiss T.), Kolompár J. Vezetőedző: Oláh Sándor.

HSE: Domonkos D. - Kónya Cs., Székelyhidi S. (Hajdu Zs.), Tóth L., Gomes S., Bányász A. (Éles Z,), Tóth S. (Bordán A.), Szathmári Zs., Bogár M., Jámbor M. (Potor M.), Pallagi J. Vezetőedző: Szabó László.

Gól: Kolompár K., ill. Tóth L. (2), Kónya Cs. Jók: senki, ill. Tóth L., Pallagi J., Szathmári Zs., Kónya Cs.

Oláh Sándor később nyilatkozik.

Szabó László: Nyögvenyelős mérkőzésen, csúszva-mászva végül kiszenvedtük a három bajnoki pontot, egy újabb kiváló játékvezetés mellett.

DEAC II - Hajdúsámson 1-2 (0-1)

180 néző. Vezette: dr. Bendik T. (Farkas B., Árva A.).

DEAC: Lévai L. - Potornai B., Légrádi M., Dari B., Zsoldos B., Pinczés K., Sinyi T., Pásztor Gy., Ténai D., Grecskó M., Almási Z. Vezetőedző: Balla Imre.

Hajdúsámson: Nagy P. - Tóth B., Nagy I., Virág T., Sólyom M., Mertin L., Bartha Z., Szabó I., Nagy J., Kiss L., Szabó P. Vezetőedző: Tamás Márk.

Gól: Légrádi M., ill. Szabó I., Nagy I.

Balla Imre: Nem volt rossz mérkőzés, a vendégek ránk erőltették a játékukat, amit sajnos mi is átvettünk. Sajnos sok ziccert elpuskáztunk, de azt gondolom, az a csapat nyert ma, amely jobban akarta a győzelmet.

Tamás Márk: Hoztuk a kötelezőt! Az egész mérkőzés alatt nyomást gyakoroltunk a hazai csapatra, ami sikerrel járt. Az utolsó percekben már a lefújást vártuk, amikor a hazai csapat egy pimasz szabadrúgásból betalált. Ennek ellenére is mindenkire büszke vagyok. Hajrá, Sámson!

Kabai Meteorit SE - BUSE – részletek később

Hajdúböszörményi TE - Létavértes SC’97 2-0 (0-0)

180 néző. Vezette: Karsai B. (Szilágyi Z., Borkó Z.).

Hajdúböszörmény: Aranyi T. - Szabó Z., Zubora T., Sustyák B., Kocsis L., Sándor K., Koszta M., Szekeres Á., Csecsődi I., Kovács R., Buglyó A. Vezetőedző: Balogh József.

Létavértes: Ésik L. - Rózsa N., Ali A., Szabó M., Virág B., Lakatos K., Kontor B., Ujvárosi M., Rostás G., Tóth Cs., Zurbó B. Vezetőedző: Árva Barna.

Gól: Kocsis L., Szekeres Á. Jók: mindenki, ill. senki.

Balogh József: Ez a Létavértes már nem az a Létavértes, amellyel az utóbbi időben találkoztunk. Nemcsak a csapat erősödött meg, hanem a szakmai stáb is. Így ez a győzelem még jobban felértékelődik. Gratulálok a csapatomnak, mert nagyon nagy lelkesedéssel, alázattal és fegyelemmel játszották végig a 90 percet.

Árva Barna: A győzelmet nem akarni kell, hanem tenni kell érte. Én szégyellem magam a csapat nevében a mutatott játék miatt!

Bestrong SC - Téglás VSE 1-1 (1-1)

150 néző. Vezette: Kövér T. (Szűcs L., Szima B.).

Bestrong: Fülöp G. - Tóthszegi P. (Nagy N.), Áros Cs. (Barcza Á.), Barabás Z., Bucz B. (Gurbai B.), Lipcsei P. (Erdélyi Zs.), Juhász B., Haraszin Zs., Sallai T. (Orbán A.), Katona Z., Hegedüs Gy. (Hermann Z.). Vezetőedző: Kovács Miklós.

Téglás: Csapó I. - Dufla D., Beszeda M., Szabó G., Kremniczki F. (Szabó B.), Lovas R. (Gyönyörű T,), Dobi K., Csapó A., Hevesi F. (Tóth Cs.), Fejes I., Bulyáki B. Vezetőedző: Babicz Tamás.

Gól: Lipcsei P., ill. Hevesi F. Jók: senki, ill. senki. Ifi: 1-0.

Kovács Miklós: Nagyon csalódottak vagyunk, mert több volt a mérkőzésben. Sajnos a kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztunk, így be kellett érnünk egy ponttal.

Babicz Tamás: Küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született.

Sárréti DSK - Monostorpályi SE 2-2 (0-1)

350 néző. Vezette: Gálfi F. (Nazsa T., Pintér Á.).

Sárrétudvari: Kiss B. - Szabó T., Kiss Cs., Kiss N., Balás V., Kántor T., Vass Á., Nagy L., Kiss D., Nagy M., Szőke M. Vezetőedző: Szabó Lajos.

Monostorpályi: Bákonyi N. - Nagy Sz., Bojti Á., Ménes M., Csörgő K., Batta G., Gyügyei Z., Füzfői M., Erdős B., Sós D., Szilágyi A. Vezetőedző: Bereczki Bence.

Gól: Vass Á., Erdős B.(ög.), ill. Gyügyei Z., Bojti Á. Jók: Kiss B., ill. senki.

Szabó Lajos: A mai napon a várakozásoknak megfelelően egy igazi felsőházi rangadót vívtunk a Monostorral. A korai kapott gól picit felborította a terveinket, az első félidőt a Monostorpályi irányította. A szünetben megbeszéltük, hogyan lehetne ezt a mérkőzést a javunkra fordítani. Sajnos okos ember a más hibájából tanul, a buta a sajátjából se. Egy pontrúgásból figyelmetlenség miatt kétgólos hátrányba kerültünk a második félidő harmadik percében, kicsit megrogytunk, próbáltunk felállni, és kiharcolni a pontszerzést, ebben végre óriási szerepe volt a kapusunknak, hosszú idő után végre megérkezett a bajnokságba, és szerencsére sikerült itthon tartani egy pontot. A rekordszámú nézősereg előtt kiváló mérkőzést vívtunk a vendégekkel! Összességében még ha a Monostor közelebb is állt a győzelemhez, de így is megérdemelt a pontosztozkodás. Gratulálok az ificsapat győzelméhez, és további sok sikert a Monostorpályinak!

Bereczki Bence: Nem tudok neheztelni a csapatra, mert kifejezetten jól játszottunk. 2-0-nál tizenegyest hibáztunk, majd egy percre rá gólt kaptunk. Ami 2-1 után történt, az szürreális volt, nagyobbnál nagyobb helyzeteket hagytunk ki, nagyot küzdő ellenfelünk pedig az utolsó utáni pillanatban egyenlített. A játék képe ellenére ma nem érdemeltünk győzelmet, mert ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Isten nyugosztalja Szabó Béla bácsit, aki hatalmas szurkolónk volt.

Kabai Meteorit SE - BUSE 0-3(0-2)

180 néző. Vezette: Hajdú I. (Hadházi L., dr. Kozma M.)

Kaba: Tóth Z. - Oláh S., Kovács M. (Gál A.), Mónus R. (Nagy A.), Szőke Cs., Plókai G., Fehér A., Somogyi I., Szmáhin D.(Szabó J.), Tóth I., Balogh T. Vezetőedző: Tóth Péter

BUSE: Virányi G. - Kovács D., Jánosis B. (Békési D.), Korcsmáros B., Magyar Sz., Csordás J., Sipos R. (Alimán J.), Nagy R. (Alimán A.), Trencsényi J., Ertsey Zs. (Nagy R.), Nagy I. (Spitzmüller L.). Vezetőedző: Szitkó Róbert

Gól: Nagy I., Korcsmáros B., Magyar Sz. Jók: senki, ill. mindenki

Tóth Péter később nyilatkozik.

Szitkó Róbert: Az első félidőről tudok véleményt formálni, ahol több helyzetet alakítottunk ki és megérdemelten vezettünk két góllal. Úgy gondolom, hogy összességében is megérdemelten nyertünk.