2020.12.07. 16:20
Siker vagy bukás?
A koronavírus a tanulók életét is felbolygatta, függetlenül attól, hogy általános, középiskolás diákról vagy egyetemistákról beszélünk.
A saját egészségük védelmében hónapok óta nem az eddig megszokott módon történnek az órák, a számonkérések vagy éppen az államvizsgák. Míg eddig éveken keresztül vért kellett izzadniuk a felsőoktatási intézmények tanulóinak azért, hogy elérjék az elégséges szintet, most sokkal könnyebbé vált az életük.
Vagy mégsem?
Már nem kell korán reggel felkelni azért, hogy időben beérjenek órára, nem szorulnak a különböző kollégiumok négy fala közé. A tanárok oktatása akár az otthon kényelmében, az ágyban fekve is végighallgatható, vagy éppen kutyát sétáltatva, a zajos utcákat róva. A vizsgákon webkamera előtt kell teljesíteni, bekapcsolt mikrofonnal, és a helyzetet a sarokban ketyegő visszaszámláló sem könnyíti meg, mely jelzi, hamarosan lejár az idő. Sokan könnyebbségként élik meg az új rendszert, reménykednek a csalási lehetőségekben az elektronikus vizsgák alkalmával, ám erre esély sincs. Több tudással, kevesebb idő alatt kell ugyanazt a szintet teljesíteni, mint ezelőtt. Nem lehet félvállról venni az órákat, folyamatosan tanulni kell, és kihozni a jelenlegi helyzetből a maximumot annak érdekében, hogy a saját sorsunkat pozitív irányba kovácsoljuk.
Vámosi Kira