2024.10.27. 16:05
Erős felhozatallal rukkolt elő a vasárnapi régiségvásár Debrecenben – fotókkal, videóval
Millió étkészlet, festmény, bicska és még sorolhatnánk… Figyelemre méltó felhozatallal rukkolt elő a Nagyerdei Stadion területén megrendezett régiségvásár Debrecenben vasárnap.
Ami itt nincs, az talán nem is létezik
Forrás: Molnár Péter
Gyönyörű időben fogadta látogatóit a Nagyerdő vasárnap délelőtt. A Nagyerdei Stadion mellett rengetegen nézelődtek, érdeklődtek különféle tárgyak árai után, miközben az őszi szél ujjai simogatták a fák színes lombjait. A Haon stábja pedig mikrofont és kamerát ragadva elindult, hogy megnézze, milyen felhozatallal szolgál ezen a pazar hétvégi napon a régiségvásár Debrecenben.
Kellemes hétvégi programnak bizonyult a vasárnapi régiségvásár Debrecenben
Hétvégi programok Hajdú-Bihar vármegyében akadtak szép számmal, elég csak a szombati, Szent Dömötör-napi behajtási ünnepre gondolni. A hét utolsó napján nem mentünk messzire, a Nagyerdei Stadion északi rendezvényterén tettünk egy nagy sétát az árusok portékáit figyelve, csakúgy, mint Tamás és párja, akik a temetőből érkezve gondolták, hogy kikapcsolódnak a jó időben, pláne, hogy elmondásuk szerint amúgy is gyakran látogatják a vásárokat. Így történt most is, a fiatalember ráadásul úgy készült, hogy nem csak nézelődik: ha talál valami érdekeset, biztosan vásárol is.
Így tett Katalin és barátnője is. Grafitrajzokat, szőtt törölközőt és kisebb, dedikált festményeket vásároltak.
Úgy gondoltuk, sétálunk egyet ebben a szép környezetben. Számunkra mindig érdekes a régiségvásár Debrecenben, mert rendszerint találunk valami gyönyörűséget. Az ékszereket is szeretjük nagyon, elég széles körű az érdeklődésünk
– fogalmazott Katalin.
Árussal is beszélgettünk, aki tetszetős bicskákat és szuronyokat árul. Molnár Józsefnek elmondása szerint 250 darabból áll a fali gyűjteménye, s nem is tervezi eladni.
Régiségvásárt tartottak Debrecenben
Fotók: Molnár PéterTalálkoztunk olyan árussal, aki már 60 éve gyűjt
– Van olyan szuronyom is, amelyet napóleoni háborúkban használtak az 1790-es, 1800-as évek körül. Nem nehéz ezekre ráakadni egyébként, sokkal inkább pénz kérdése. Találtam egyszer egy szuronyt, amikor belebotlottam egy bokorba – akkor kezdtem el gyűjteni. Ennek már 60 éve
– osztotta meg velünk Molnár József.
Történetekből és portékákból is akadt jó bőven, szóval aki még eleinte nem is vásárolni indult el, még az is elképzelhető, hogy végül vett valamit. Mi is így jártunk majdnem, amikor egy szép állapotú gitár akadt a kezünkbe, de túl sokba került volna ahhoz, hogy ne használjuk…