A győzelem reményében utazik a DVSC Schaeffler

Planéta Szimonettáék hozzászoktak már a heti két meccses ritmushoz.

Molnár Szilárd

Planéta Szimonetta, a DVSC Schaeffler átlövője

Forrás: Molnár Péter

A Vipers Kristiansand elleni Bajnokok Ligája párharc között egy K&H Liga összecsapás vár a DVSC Schaeffler együttesére. A tabellán pillanatnyilag harmadik piros-fehérek szerdán 17 órától a DKKA vendégei lesznek. A dunaújvárosiak az eddigi 18 bajokijukból hetet megnyertek, tizenegyet pedig elveszítettek. A Loki ősszel 31–19-re győzött a Hódosban, most is a két pont megszerzése a cél.
A két gárda élvonalbeli örökmérlege elég kiegyenlített, 90 meccsen 46 debreceni győzelem, 3 döntetlen és 41 újvárosi siker. A DKKA pályaválasztásával már rosszabb a kép: tizenhétszer nyertek a mieink, 1 meccs végződött döntetlenre, míg huszonhétszer a Duna-partiak örülhettek. A legutóbbi 10 egymás elleni bajnokijukon 9 cívisvárosi diadal és egy remi született.

A két alakulat január utolsó napján a Magyar Kupa negyeddöntőjében is találkozott, akkor a Vasutas magabiztos, 36–23-as győzelemmel lépett tovább.

A Loki közösségi oldalának Planéta Szimonetta beszélt a szerdai összecsapásról: – Mivel elég korai időpontban volt a norvégok elleni első meccs, már vasárnap is tudtunk valamennyit regenerálódni, meg a szezon ezen szakaszában már hozzászoktunk a heti két meccshez, meg kell oldanunk, nincs kérdés.

Mindig nagyon fel kell készülnünk az Újváros ellen, mert tudnak meglepetéseket okozni, ha nem állunk bele keményen a mérkőzésbe, kihasználhatják a hibáinkat.

Jól egy-egyező játékosaik vannak, kemény mérkőzésre számítok – mondta el a jobbátlövő.

A DKKA–DVSC Schaeffler bajnokit a dunaújvárosiak Youtube csatornáján élőben közvetítik majd.

A női NB I. állása:
1.    Győri Audi ETO KC    18    16    0    2    635-416    219    32
2.    FTC-Rail Cargo Hungaria    16    16    0    0    588-403    185    32
3.    DVSC Schaeffler   16    13    0    3    496-391    105    26
4.    Motherson Mosonmagyaróvári KC    16    13    0    3    539-444    95    26
12.    NEKA    17    4    1    12    428-500    -72    9
13.    TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE    16    4    1    11    414-493    -79    9
14.    Kozármisleny KA    17    1    1    15    377-526    -149    3