Bravúr a javából!

3 órája

„Felrobbant” a Hódos, pontot szerzett a Loki a Fradi elleni rangadón!

Ha az egyik fél több góllal ellépett, a másik mindig visszajött. A Hódos Imre Rendezvénycsarnokban pattanásig feszültek az idegek, Sercien-Ugolin idő utáni hetesével a DVSC-FTC meccs 26–26-os eredménnyel zárult.

Tóth Huba Elemér

Egy hete rászolgált volna a pontszerzésre a DVSC Schaeffler, amely hiába volt többször is előnyben, óriási csatában végül egy góllal maradt alul Győrben. A piros-fehérekre a folytatásban sem várt könnyűbb feladat, hiszen szerdán 18 órától a bajnoki címvédő Ferencvárost fogadták a Hódos Imre Rendezvénycsarnokban. A női kézilabda NB I. 6. fordulójában rendezett DVSC-FTC meccsen a papírforma alapján noha a vendégek voltak esélyesebbek, a felek között az utóbbi időben nem sok különbség volt, Petrus Mirtillék meglepetést szerettek volna okozni.

DVSC-FTC
DVSC-FTC: Hatalmas volt a küzdelem
Forrás: Czinege Melinda

Hullámzó teljesítmény mindkét oldalon

A mérkőzést a Fradi kezdte, és bár Klujber Katrin próbált túljárni a hazai játékosok eszén, de Füzi-Tóvizi Petráék nagyon keményen védekeztek. Ugyanakkor zöld-fehér fal is a helyén volt, így több percen át nem is esett gól. Aztán egy-egy büntető is kimaradt, előbb Laura Glauser hárította jobb lábával Töpfner Alexandra próbálkozását, míg a túloldalon Angela Malestein állt oda a heteshez, de Jessica Ryde óriási bravúrral megfogta a labdát. Az FTC Andrea Lekics találatával a 6. percben szerzett vezetést, ám a vendégek góljaira a házigazdák rendre gyorsan válaszoltak. A 12. minutumban pedig kettővel már jobban is állt a Lokomotív (5–3), aztán a vendégek sorozatban négyszer is eredményesek voltak (5–7). Ugyanakkor Emily Bölk kétperces kiállítása után Tóth Nikolett és Grosch Vivien is megzörgette a hálót, és bár kiegészült az FTC, a 20. percben Petrus Mirtill góljával már a DVSC állt jobban, ám Lekics egalizált. Egy rendkívül szórakoztató meccset láttunk, a szurkolók hatalmas mélységeket és magasságokat élhettek át.

Hatalmas vastaps szólt a Győr ellen keresztszalag-szakadást szenvedő Szabó Nina helyett kölcsönből visszatérő Csernyánszki Liliánának, kinek góljával a 25. percben 10–10-et mutatott az eredményjelző. Mivel azonban kettővel elhúzott a Fradi, a Debrecen vezetőedzője, Szilágyi Zoltán időt kért.

Az első játékrész hajrájára emberelőnybe kerülő DVSC – Dragana Cvijic melegítette két percig a kispadot – visszább zárkózott, a félidőben a fővárosiak csupán egy góllal (12–13) vezettek.

Jovovics keze a végén sem remegett meg

DVSC-FTC: Nem bírtak egymással a felek

Debreceni szempontból tökéletesen indult a második félidő, ugyanis Vámos Míra bal szélről betörve kétszer is pontosan célzott (14–13). Az első játékrészben 29 százalékkal védő Gabrielt pedig a hazai kapuban Ryde váltotta, aki védte Klujber erős löketét. Túloldalon továbbra is Glauser állt, aki az addigi 35 százalékos hatékonyságát még feljebb tornázta, mikor Kristin Thorleifsdóttir és Tóth Nikolett lövését hárította. Noha ismét a Fradi percei következtek, melynek köszönhetően ismét fordult az állás, de két gólnál tovább nem nyílt az olló. A debreceniek a nehéz percekben is jól tartották magukat, a 41. percben Kristina Dramac góljával 17–17 volt az állás.

A Loki nyári szerzeményei bizonyították, volt miért szerződtetni őket. Még ha helyenként hibákkal is játszott a DVSC, az FTC sem volt jobb, negyed órával a vége előtt továbbra is döntetlen (19–19) volt az állás, ekkor pedig kikérte első idejét a zöld-fehér együttes. A csarnokban mindeninek pattanásig feszültek az idegei, micsoda rangadó volt ez a Loki-Fradi! Csernyánszki Liliána a 49. percben még egy látványos találattal vezetéshez juttatta a piros-fehéreket, de a vendégek Lekics és Bölk vezérletével fordítottak. Öt perccel a vége előtt 22–23-as állásnál Szilágyi Zoltán időt kért, a Lokinak pedig a végéig esélye volt rá, hogy pontot szerezzen. Nagyban köszönhető ez Rydenak is, aki egymás után többször is védeni tudott, Jovovics pedig egyenlített!

A végén pedig a hangorkántól „felrobbant” a Hódos, ugyanis hiába talált be Bölk, Füzi-Tóvizi hetest harcolt ki, Sercien-Ugolin pedig időn túl azt gólra váltotta, ami azt jelentette: több mint tíz év után pontot szerzett a Fradi ellen a Loki! A 26–26-os végeredménnyel záruló meccs után a közönség még percekig felállva tapsolt, többen is örömkönnyet hullattak.

Női kézilabda NB I., 6. forduló

DVSC Schaeffler–FTC-Rail Cargo Hungaria 26–26 (12–13)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok. 1600 néző. Vezette: Felhő, Öcsi

DVSC: Gabriel – Grosch 2, Sercien-Ugolin 5 (3) Füzi-Tóvizi 2, Thorleifsdottir, Jovovics 3,  Petrus 1. Csere: Ryde (kapus), Tóth Nikolett 2, Töpfner 1 (1), Haggerty 1, Hornyák D., Csernyánszki 2, Vámos M. 3, Dramac 2. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.

FTC: Glauser – Malestein 2, Klujber 1, Lekics 7 (1), Cvijics 6, Kanor, Márton G. 2.  Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwige, Bölk 8, Dmitrejeva, Maszlova. Vezetőedző: Allan Heine.

Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/1