Micsoda idő!

2024.06.19. 21:46

Senánszky Petra és a gyorsváltó Európa-bajnok!

Az egység 3:36.77 perces idővel nyerte a finálét, ezzel a 2009-es országos csúcsot adott át a múltnak.

Molnár Szilárd

A keddi 4x100-as vegyes vegyesváltó bronzérmét is sikerült felülmúlnia Senánszky Petrának a belgrádi vizes Európa-bajnokságon, ugyanis szerda este a női 4x100-as gyorsváltó tagjaként Ábrahám Minnával, Ugrai Pannával és Pádár Nikolettel kiegészülve szenzációs versenyzéssel, egy 15 éves, cápadresszes országos rekordot megdöntve Európa-bajnok lett!

Ami még nagyobbá teszi az eredményt, hogy magyar női 4x100-as gyorsváltó 1954 után lett ismét a kontinensbajnok!

Balról Ugrai Panna, Ábrahám Lilla Minna, Senánszky Petra és Pádár Nikolett
Forrás: Magyar Úszó Szövetség

Petra így nyilatkozott az úszószövetségnek az Európa-bajnoki cím megszerzése után:

– Örülök nagyon az Európa-bajnoki címnek, és amiatt is boldog vagyok, hogy a lányok remek időket úsztak.

Már elég régóta üldözzük az országos csúcsot, és ez most egy olyan szuper idő lett, hogy akár olimpiai döntőt is érhet, ha még egy picit tudunk faragni rajta.

Főleg én, de azt hiszem az segíteni fog, hogy az előtte lévő napokban nem úszok majd négyszer is százat – nyilatkozva mosolyogva a DSI Debrecen immár három sportágban is Európa-bajnok klasszisa.