19 órája

Máté Csaba: Meg kell találni azokat a játékosokat, akik feltűrik az ing ujját

A Loki ötöt kapott idehaza a Paks ellen. Máté Csaba csalódottan értékelt.

Orosz Krisztofer

A DVSC a válogatott szünetet követően szombaton 15 órától a Paks együttesét látta vendégül a Nagyerdei Stadion gyepszőnyegén. A tolnaiak az FTC legyőzésével hangoltak a meccsre, míg a Loki egy kimondottan rossz sorozaban volt. A találkozón sok kérdés nem volt, hiszen Vécsei már a 9. percben megszerezte a tolnaiak első gólját, melyet további négy követett, így a Debreceni VSC megalázó vereséget (0–5) szenvedett hazai pályán.

DVSC, Máté Csaba, Loki, Paks
DVSC: Máté Csaba elégedetlen volt a mérkőzés után
Forrás: Czinege Melinda

DVSC: Keresik a megoldást

A lefújást követően Máté Csaba csalódottan értékelte a csapat teljesítményét, elmondta, keresik a megoldást a sikerre, de egészen mélyről kellett kezdeni a közös munkát. – Nagyon nehéz értékelni ezt a meccset, mert teljesen máshogy alakult minden, mint az előző találkozókon.

Végig a Paks dominált, osztálykülönbség volt a két csapat között. A második bekapott gól után úgy éreztem, több játékosom feladta a meccset.

Ezért cseréltünk négyet, de nem sikerült javítanunk, gratulálok nekik, nagyon el kell gondolkodni, hogyan tovább. Meg kell találni az olyan játékosokat, akik küzdeni tudnak egymásért. Érthető, hogy a sikertelenség megtöri a játékosokat. Az eddigi meccseink nüanszokon múlottak, de a Paks minden tekintetben felülmúlt minket – kezdte a tréner. A vezetőedző a szurkolókra is kitért. – Természetesen a drukkereknek megvan a joga ahhoz, hogy vélemény nyilvánítsanak, annak módszerére nincs ráhatásom.

Ki lehet kapni, de nem mindegy, hogyan. Aki belekerül egy ilyen periódusba, nagyon nehéz abból kijönni. Az is dönthet, ki mennyire akarja a sikert. Vannak olyan hiányposztok, amelyeken nincs konkurencia. Télig biztosan ez a keret, természetesen szeretnénk erősíteni majd, de egyelőre koncentráljunk a következő feladatunkra. Meg kell találni azokat a játékosokat, akik feltűrik az ing ujját...

– fogalmazott a tréner.

Máté Csaba az M4 Sportnak elmondta a meccs után, hogy nem gondolkozik a kirúgásán.

A tények:

Labdarúgó NB I. 10. forduló

DVSC-Paks 0–5 (0–3)

Nagyerdei Stadion, 4664 néző, Vezette: Erdős József

DVSC: Megyeri – Szécsi (Kocsis G. 46.), Batik, Dreskovics (Pellumbi 46.), Ferenczi – Lagator – Dzsudzsák, Szűcs (Kocsis D. 65.), Szuhodovszki (Sztojkovics 46.) – Silué (Bárány 46.), Domingues Vezetőedző: Máté Csaba.

Paks: Kovácsik – Osváth, Kinyik, Ötvös – Silye, Szabó – Windecker, Mezei (Varga 65.), Vécsei – Papp (Gyurkits 88.), Tóth (Böde 65.)

Vezetőedző: Bognár György.

Gól: Vécsi Bálint 0–1 (9. perc), Tóth 0–2 (32. perc), Mezei Szabolcs 0–3 (42. perc), Papp Kristóf 0–4 (65. perc), Ötvös Bence 0–5 (76. perc),

Kiállítva: Kocsis Gergő (75. perc)