2014.12.03. 08:20

Nem tudta kiütni az éllovas az újvárosiakat

Tisztes távolságban maradt a Szegeddel szemben Füzesi Ferenc alakulata.

Tisztes távolságban maradt a Szegeddel szemben Füzesi Ferenc alakulata. Kézilabda. Az NB I-es pontvadászatot vezető MOL-Pick Szeged együttese látogatott a 16. fordulóban, kedden este a Kőnig-Trade Balmazújváros otthonába. Jól indult a mérkőzés, egészen sokáig tartani tudta a lépést a hajdú-bihari együttes, a 15. percben is belátható, négygólos előnyben volt csak a Szeged (10-6). A folytatásban aztán egyre jobban kijött a két gárda közti különbség, 20-11-re vezettek félidőben a Tisza-partiak.

A második harminc perc során tovább növelte előnyét a több válogatottat is a soraiban tudó szegedi társaság, melybe visszatért a sérüléséből felépülő Antonio García Robledo, aki végül hat góllal járult hozzá a sikerhez. Juan Carlos Pastor együttese ahogyan az várható volt, magabiztosan, 35-23-ra megnyerte a derbit, de az újvárosiak így is elérték céljukat, helytálltak a listavezető ellen.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS–MOL-PICK SZEGED 23–35 (11–20)

Balmazújváros, 600 néző. V: Tomecsko-Hunyadi T., Unyatinszki T.

Balmazújváros: Knezevics – Nagy N., Balázs, Füleki 1, Atsushi 4 (3), Bali 4, Csuruvija 3. Csere: Oláh Z. (kapus), Oláh T. 7, István P., Salamon, Temesvári 2, Kovacech 1, Heiczinger 1. Edző: Füzesi Ferenc

Szeged: Wyszomirski – Prodanovics 6 (3), Ancsin 5, Mindegia 1, Zubai Sz. 2, Robledo 6, Vadkerti A. 4. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Vranjes 4, Bombac, Källman, Balogh Zs. 3, Parrondo, Velky 4 (2). Edző: Juan Carlos Pastor

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–3. 15. p.: 6–10. 20. p.: 9–14. 35. p.: 13–23. 45. p.: 16–30

Kiállítások: 2, ill. 4 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5