2016.09.10. 20:34

Női kézilabda EHK Kupa - Tizenegy gól a fehérváriak előnye

Budapest/Székesfehérvár - Remek játékkal 11 gólos előnyt harcolt ki hazai pályán a Székesfehérvár női csapata a lengyel Gdynia ellen a kézilabda EHF Kupában szombaton, a legjobb 32 közé kerülésért zajló párharc első mérkőzésén.

Eredmény, 1. forduló (a 32 közé jutásért), 1. mérkőzés:

Alba Fehérvár KC-Vistal Gdynia (lengyel) 28-17 (15-8)

A magyar együttes már a meccs elején elhúzott, és szorgosan növelve a különbséget a félidő derekén hat góllal vezetett (10-4). A szünet előtt háromgólnyira felzárkóztak a vendégek, a pihenőre azonban 15-8-as fehérvári vezetésnél vonultak el a csapatok.

A második játékrészben sem változott a mérkőzés képe, a magyar gárda uralta a játékot, s percek alatt 20-10-re alakította az állást. A hajrára is megmaradt a kétszámjegyű különbség, végül 28-17-re győzött a Fehérvár.

A visszavágót jövő vasárnap 16 órától rendezik Gdyniában.