2019.03.19. 15:18

Hárman is ott lesznek a döntőben a Kagamiból

Debrecen - A Kyokushin Karate Diákolimpia elődöntőjét rendezték meg március 9-én Debrecenben. Huszonnyolc egyesület közel 300 karatékája mérte össze tudását az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban, ahol öt korcsoportban léptek tatamira a fiatalok.

A Kagami Sportegyesületből nyolc ifjú tehetség indult és hárman érmet is szereztek. Berényi Lujza aranyat nyert, és tette ezt ráadásul korosztályváltása után. Arnódi Gréta szintén megérdemelten a dobogó tetejére állhatott, míg Kis Benedek Ernő bronzéremmel gazdagította a palettát.

A versenyen kata (formagyakorlat) és kumite (küzdelem) versenyszámokat is rendeztek, súlycsoportonként az első nyolc karatéka kvalifikálta magát az áprilisi, veszprémi döntőbe.