szon-sportoldal

2008.02.22. 21:06

Reménykeltő első félidő

<p>Noha kilenc góllal vesztett a Nyíregyházi KSE Tatabányán, akadtak pozitív jelek az elején.</p>

A Tata elleni hazai siker és a hétközi edzőváltás után Tatabányán vendégszerepelt péntek este a Nyíregyházi KSE együttese. A korábbiaktól eltérő módon ezúttal nem lépett meg korán a rivális, tartották a lépést a lényegesen esélyesebb házigazdákkal Farkasék. Az ex-nyíregyháziVisy hetesgólja akadályozta meg azt, hogy egál legyen az állás a félidőben.
A térfélcserét követően hamar öt gólosra nőtt a tatabányaiak előnye.

A szerencse is elpártolt a szabolcsiaktól, akik utána csak a különbség lefaragására törekedhettek. Kevés sikerrel, ráadásul a közelmúltbeli gyöngyösi vereséggel teljesen megegyező 24–33-as végeredmény született.

Jegyzőkönyv, nyilatkozatok
Tatabánya–Nyíregyházi KSE 33–24 (15–9)
Tatabánya, 300 néző, v.: Szegedi, Unyatinszki.
Tatabánya: Szente – Halász 4, Lele 7, Hodi 3, Savic 4, Szögi 3, Visy 7/3. Csere: Liszkai (kapus), Vancsics 1, Szöllösi, Kanyó B., Kiss I., Serfel, Kanyó Á. 4. Edző: Füzesi Ferenc.
Nyíregyháza: Nahaj – Pisák 3, Ulics 2, Braun 1, Rácz R. 1, Bancsók 5, Farkas R. 7/3. Csere: Kőrizs (kapus), Dancs 3, Varga Zs., Kovács L. 2, Vasas, Szűcs B. Edző: Rácz Sándor.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 1–2, 7.: 4–2, 16.: 10–8, 23.: 12–12, 28.: 15–15, 36.: 21–16, 47.: 27–20, 55.: 30–22.

Füzesi Ferenc: – Érthetetlen első félidő után egy jó második következett.
Bartha Dénes: – Ragyogó első félidőt produkáltunk. Utána stílust váltott a Tatabánya, amire nem tudtunk megfelelő módon válaszolni és pechesek is voltunk.