Úszás

2024.06.22. 19:20

Senánszky Petra országos csúccsal Európa-bajnok!

A DSI Debrecen úszója 24.56-ot úszott a szombati döntőben. Senánszky Petra a saját korábbi rekordját javította meg ezzel az idővel.

Senánszky Petra országos csúccsal aranyérmet nyert 50 méter gyorson szombaton a belgrádi Európa-bajnokságon.

Senánszky Petra Európa-bajnoki címet nyert Belgrádban
Forrás: Facebook / Magyar Úszó Szövetség

Az uszonyos úszásban többszörös világbajnok és Világjátékok-győztes, de már medencés olimpiai indulónak tekinthető Senánszky májusban, a Mare Nostrum-versenysorozat monacói állomásán felállított magyar rekordját egy századdal megjavítva, 24.56 másodperccel diadalmaskodott.

Senánszky Petra: ez a hely mindig jó dolgokat hoz ki belőlem

Nagyon boldog vagyok, mert szerintem a párizsi olimpián ilyen idő kell majd mindenképpen a középdöntőbe jutáshoz. Ez a hely valahogy mindig jó dolgokat hoz ki belőlem, 2019-ben még uszonyos úszásban a világbajnokságon is szép sikereket értem el. Megmondom őszintén, már eléggé vártam a végét, mivel most kapok két nap pihenőt, mielőtt edzőtáborba megyek, a török tengerparton fogok pihenni

- nyilatkozta a harmincéves Senánszky, aki medencés úszóként első Eb-aranyát nyerte egyéniben.

Senánszky sikerét követően a versenyt félbeszakították a szakadó esővel és villámlással érkező vihar miatt.

Eredmények

női 50 m gyors, Európa-bajnok:

SENÁNSZKY PETRA 24.56 - országos csúcs
2. Teodora Draku (Görögország) 24.59
3. Julie Kepp Jensen (Dánia) 24.79

Milák Kristóf is aranyérmes

A szombati versenynapon egy másik fontos magyar siker is történt, Milák Kristóf ugyanis címét megvédve aranyérmet nyert 200 méter pillangón. A Honvéd klasszis úszójának győzelmét senki sem veszélyeztette, a középdöntős idején viszont csak bő két tizedet javított, ám 1:54.43-mal így is megszerezte második aranyát a szerb fővárosban.