Helyi sport

2 órája

Harmadik a DEAC tornásza a budapesti bajnokságon

A Debreceni Egyetem sportolója felemáskorláton állhatott dobogóra. Szilágyi Nikolett 10.400 ponttal zárta a szombati versenyt.

A nőknél ugráson a dunaújvárosi Mayer Gréta, felemáskorláton klubtársa, Makai Lilla, míg a férfiaknál talajon Molnár Botond, lólengésen Kovács Márton, gyűrűn pedig Kiss Balázs nyert a tornászok szerbajnokságának első napján a budapesti Központi Tornacsarnokban, számolt be az MTI. A versenyen a DEAC-os Szilágyi Nikolett is indult.

Szilágyi Nikolett, a DEAC tornásza
Forrás: MW-archív

A nők ugrással nyitottak. Mayer Gréta 13.150 ponttal bizonyult a legjobbnak, mögötte a győri Péter Sára (12.750) és a veszprémi Schermann Bianka (11.450) zárt.

Szilágyi Nikolettnél csak ketten mutattak jobbat

Felemáskorláton is dunaújvárosi győzelem született Makai Lilla (10.800) révén. Schermann (10.700) és a debreceni Szilágyi Nikolett (10.400) állhatott még dobogóra.

A férfiak talajon kezdtek, itt a győri Molnár Botond nem talált legyőzőre (13.750), így megszerezte első magyar bajnoki aranyérmét. A ferencvárosi Závory Szilárd (13.400) lett a második és a győri Tomcsányi Benedek (13.350) a harmadik.

Lólengésen a ferencvárosi Kovács Márton (12.950) az első, Tomcsányi (12.900) a második, Závory (12.750) pedig a harmadik helyen fejezte be a döntőt.

Következett a nap utolsó szere, a gyűrű. Ebben Kiss Balázs (BHSE) megvédte címét (13.700). Az ezüstérem Závory (13.650), a bronz pedig Tomcsányi (13.550) nyakába került.

A szerbajnokságon vasárnap a férfiak ugráson, korláton és nyújtón, a nők gerendán és talajon versenyeznek majd, a viadal 10.30 órakor kezdődik.