7 órája

Visszavágtak a franciák

A háromgólos magyar győzelem után ezúttal a házigazda Franciaország nyerte meg négy találattal a felkészülési mérkőzést. A női magyar válogatott legközelebb Szlovákiábal és Ukrajnával vív felkészülési találkozót.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, múlt csütörtökön már megmérkőzött a magyar és a francia válogatott, akkor, Toulonban, 30–27-re győztek a mieink. A részben hazai rendezésű kézilabda Európa-bajnokságra való felkészülés jegyében ezúttal Párizs-Tremblay-ben találkoztak a felek múlt szombaton. A DVSC Schaeffler együtteséből három kézis volt ez alkalommal is a két keretben, a magyar válogatottban Füzi-Tóvizi Petra és Grosch Vivien, a franciában Océane Sercien-Ogulin. Grosch ezúttal nem lépett pályára, Füzi-Tóvizi egy gólig jutott. Valóságos gólzáporral kezdődött a meccs, hat perc után 6–4-re vezettek a házigazdák, a gyors támadásbefejezések után a középkezdésekből is rohantak a csapatok. A kezdőként pályára lépő Füzi-Tóvizi Petra szemfüles találatával a 13. percben vettük át először a vezetést, 9–8 ide. A perc krónikájához tartozik, hogy ebben a minutumban lépett először pályára Océane-Sercien Ugolin is. A heteseket és ziccereket is védő Szemerey vezérletével tudtuk növelni előnyünket, a 22. percben Kácsor lövése után már négy volt a különbség. A szünetig hármat faragtak ebből a hazaiak, így minimális, egygólos magyar vezetéssel vonultak a felek az öltözőbe.

magyar válogatott, dvsc schaeffler, füzi-tóvizi petra, grosch vivien,  Océane Sercien-Ogulin, magyarország, franciaország, kézilabda, válogatott, franciaország-magyarország
Füzi-Tóvizi Petra és a magyar válogatott ezúttal is nagyot küzdött
Forrás: MKSZ / Kovács Anikó

A hajrára feljött a magyar válogatott, de ez most nem volt elég

A második játékrész elejére inkább a gólínség volt a jellemző, hét perc alatt négyszer zördült meg a háló (az elsőben ennyi idő alatt tizenegyszer). A 38. percben már úgy vette át a vezetést a mellrák elleni küzdelem jegyében rózsaszín mezben játszó hazai csapat, hogy azt már csak rövid időre engedte ki a kezéből. Hat perccel a vége előtt még döntetlen volt, a hajrát jobban bírták a gallok, így végül négy góllal megnyerték a második felkészülési találkozót. Egy biztos, sok biztató játékelemet láthattunk a magyar csapattól, illetve több olyat is, amelyen javítani kell az elkövetkező hetekben – tudósított a DVSC Schaeffler oldala.
A magyar válogatott kétszer lép még pályára egy felkészülési torna keretében Szlovákia és Ukrajna ellen. November végén pedig kezdődik a kontinensviadal, amelynek egyetlen magyarországi helyszíne a Főnix Aréna lesz.

• NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
    FRANCIAORSZÁG-MAGYARORSZÁG 26–22 (13–14)
    Párizs, 3000 néző. V: Weijmans, Wolbertus (hollandok)
  • FRANCIAORSZÁG: Sako – Coatanea 2, D. Lassource 1, Ondono 1, O. KANOR 5, ZAADI 5, Dupuis 2. Csere: ANDRÉ (kapus), Sercien-Ugolin, Horacek 1 (1), Mairot 2, Bouktit 2, Toublanc 2, C. Lassource 2, Grandveau 1. Szövetségi kapitány: Sébastien Gardillou
  • MAGYARORSZÁG: SZEMEREY – Faluvégi D. 2, Papp N. 3, VÁMOS P. 4, FÜZI-TÓVIZI 1, Kuczora 2, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: Bukovszky (kapus), Simon P. 2, Albek 1, Kácsor 1, Márton G. 2, Pásztor N., Juhász Gréta 1. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
  • Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 11. p.: 8–7. 20. p.: 8–12. 27. p.: 11–13. 35. p.: 16–15. 42. p.: 19–17. 46. p.: 20–20. 53. p.: 21–22
  • Kiállítások: 4, illetve 4 perc
  • Hétméteresek: 4/1, illetve –